Rydzyk do Kurskiego: Człowieku, miej ty rozum! Pół miliona było

Ojciec Rydzyk zrugał na antenie Radia Maryja Jacka Kurskiego za to, że ten stwierdził, że w manifestacji ?Obudź się, Polsko? wzięło udział 200 tys. demonstrantów. - Człowieku, miej ty rozum i zastanów się, ile tych ludzi było. Pół miliona to lekko - mówił duchowny.

Według dyrektora Radia Maryja osoby, które twierdzą, że w demonstracji brało udział 150-200 tys. demonstrantów, "powtarzają to za mediami mętnego nurtu". - To nawet niektórzy posłowie powtarzali jak gęsi, za przeproszeniem. Bo usłyszeli, że 200 tysięcy podali. Poseł Kurski to podał, bo oni podali 100, 150 tysięcy - pierwszy on powtarzał! Człowieku, miej ty rozum i zastanów się, ile tych ludzi było - cytuje szefa Radia Maryja glosrydzyka.blox.pl.

Inne liczby podaje w swoim wystąpieniu w Sejmie Michał Deskur, wiceszef MSW. - 29 września w Warszawie odbywało się wiele zgromadzeń publicznych, w których łącznie uczestniczyło w sumie ponad 40 tys. osób - mówił. Zaznaczył, że nie stwierdzono naruszenia porządku, a użyte siły policyjne "były adekwatne".

Marsz przeszedł 29 września ulicami Warszawy. Uczestniczyli w nim m.in. sympatycy Radia Maryja i TV Trwam, PiS, związkowcy z "Solidarności". Protestowali przeciw brakowi dialogu społecznego, podnoszeniu wieku emerytalnego, w obronie swobód obywatelskich i pluralizmu mediów.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM