Kwiatkowski o słowach Jońskiego: Jestem zaskoczony i zażenowany. To nie powinno się zdarzyć

- Jestem zaskoczony i zażenowany tą wypowiedzią. Ona nigdy nie powinna się zdarzyć - mówił Krzysztof Kwiatkowski w TVN24, komentując słowa Dariusza Jońskiego, rzecznika SLD, który stwierdził, że Joanna Mucha powinna złożyć rezygnację i zająć się ciążą.

Joński odniósł się w ten sposób do sejmowych plotek na temat rzekomej ciąży Joanny Muchy. - Plotkami się nie zajmuję, ale tak mówią. Tym bardziej, jeśli jest w ciąży, nie ma czasu i chce się zająć ciążą, a później swoim dzieckiem, tym szybciej powinna złożyć rezygnację i kibicować z boku - argumentował Joński, który żąda dymisji Muchy.

- Jestem o tyle zaskoczony, że Dariusz Joński, który jest posłem z mojego okręgu, jest posłem, który się wyróżnia, realizuje swoje obowiązki parlamentarne, jest posłem aktywnym, a tutaj wypowiedź, która nigdy nie powinna się zdarzyć - mówi Kwiatkowski. - Jestem przekonany, że pan poseł jak najszybciej przeprosi panią minister - dodaje.

Były minister odniósł się także do samych plotek na temat Joanny Muchy. - Uważam, że to rodzice mają prawo jako pierwsi podzielić się swoją radością, jeśli jest to oczywiście prawda, że spodziewają się potomka - przekonywał.

Szanujmy rodziców, szanujmy matki, szanujmy ojców - zaapelował.

TOK FM PREMIUM