Szef Amber Gold przewieziony do najlepszego aresztu w kraju. "Stąd nie da się uciec"

Marcin P. został przewieziony z gdańskiego aresztu śledczego do najnowocześniejszego aresztu w Polsce w Piotrkowie Trybunalskim. Ma status "osadzonego szczególnie chronionego? i ma być strzeżony najlepiej w kraju. W Piotrkowie będzie obserwowany 24 godziny na dobę.

Jeszcze kilka dni temu Marcin P. miał zostać osadzony w areszcie w Łodzi. Ale, na wniosek samej łódzkiej placówki, został w piątek przeniesiony do Piotrkowa. Będzie siedział na oddziale dla szczególnie niebezpiecznych przestępców. Były szef Amber Gold nie jest wprawdzie traktowany jako niebezpieczny dla otoczenia, jednak dostał status "szczególnie chronionego osadzonego" i musi mieć zapewnione maksimum bezpieczeństwa.

"Z naszego aresztu nie da się uciec"

A piotrkowski areszt przy ul. Wroniej to umożliwia. Cela szefa Amber Gold jest objęta 24-godzinnym monitoringiem. Pilnujący pomieszczenia strażnik ma pełny podgląd tego, co się w nim dzieje. Cela nie ma nic wspólnego z luksusem - stoi w niej " prycza, stolik oraz osobne szafki na rzeczy i jedzenie ".

- Z naszego aresztu nie da się uciec - powiedział dziennikarzom trójmiejskiej "Gazety Wyborczej" Jakub Białkowski, rzecznik piotrkowskiego aresztu śledczego.

Sprawa Marcina P. i Amber Gold

Marcin P. przebywał w areszcie w Gdańsku od 30 sierpnia br., kiedy tamtejsza Prokuratura Okręgowa przedstawiła mu sześć zarzutów, m.in. prowadzenia bez zezwolenia działalności bankowej oraz posłużenia się sfałszowanym potwierdzeniem przelewu na kwotę 50 mln zł. Kilka dni temu decyzją prokuratora generalnego śledztwo przejęła Prokuratura Okręgowa w Łodzi. Śledczy badają obecnie m.in. sprawę źródeł finansowania spółek należących do Marcina P. Byłemu szefowi Amber Gold grozi 15 lat więzienia.

DOSTĘP PREMIUM