Katowickie lotnisko na FB: Jaka mgła? Lepiej zobaczcie start tego samolotu w Rosji!

Dziesiątki odwołanych lotów i tysiące pasażerów, którzy utknęli na polskich lotniskach. Tymczasem dla katowickiego portu lotniczego Pyrzowice - jak wskazuje jego profil na Facebooku - ważniejsze od paraliżującej mgły jest nagranie z Rosji, które pokazuje... samolot startujący w błocie.

Czytaj relację na żywo ze spowodowanego mgłą paraliżu lotnisk >>

Od niedzieli z powodu gęstej mgły w kraju odwołano i przełożono na inne daty dziesiątki lotów. Problemy miały i mają przede wszystkim dwa warszawskie porty lotnicze oraz lotniska w Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Bydgoszczy i we Wrocławiu. Wiele połączeń na południu Polski musiało zostać przekierowanych do Pyrzowic w Katowicach.

Tymczasem moderatorzy profilu katowickiego portu na Facebooku zamiast najświeższych informacji i ostrzeżeń dla pasażerów serwują swoim czytelnikom filmik z Rosji , na którym widać startujący w głębokim błocie samolot. Ok. godz. 15 na profilu pojawił się następujący opis: "Polskie lotniska trapią jesienne problemy z mgłami, a tymczasem w Rosji walczą (zwycięsko) z całkiem innymi kłopotami ;-)".

 

TOK FM PREMIUM