Projekt rządu ws. in vitro wystarczy? 54 proc. z was: Są większe problemy [WYNIKI SONDY]

Co myślisz o zapowiedzi Donalda Tuska ws. in vitro, zakładającej refundację przez państwo trzech cykli dla 15 tys. bezpłodnych par? Aż 83 proc. z Was uważa, że to nie jest zadowalające rozwiązanie, z czego zdecydowana większość jest zdania, że w Polsce jest wiele poważniejszych problemów, którymi premier mógłby się zająć, jak np. służba zdrowia.

Czytelnikom Gazeta.pl zadaliśmy dziś pytanie, co sądzą o zapowiedzianym przez Tuska programie ws. in vitro , zakładającym refundację przez państwo trzech cykli dla 15 tys. par oraz dostęp dla osób, które udowodnią, że przez rok leczyły bezpłodność.

Większość głosujących - 54 proc. lub 6227 osób - zagłosowało za odpowiedzią: "Refundacja in vitro to ważny problem. Jednak są poważniejsze kwestie w służbie zdrowia, które rozwiązałyby pieniądze przeznaczone na ten program".

Kolejne 29 proc. uznało, że decyzja premiera to zaledwie krok we właściwą stronę. "Program jest dobry, ale będzie trwał tylko 3 lata. Lepsza byłaby ustawa, bo ta jest bezterminowa" - uznało 3323 uczestników sondy.

Całkowicie zadowolonych z rządowego programu było 13 proc. głosujących - lub 1505 osób. Kompletnie mu przeciwnych było z kolei 448 osób lub 4 proc. wszystkich uczestników sondy. Do godz. 18.20 zagłosowało w sumie 11503 czytelników Gazeta.pl. W sondzie ciągle można wziąć udział .

DOSTĘP PREMIUM