Lekkie opóźnienia na Okęciu, Kraków przyjmuje samoloty z innych miast - sytuacja na 21.00

Po 21.00 z lotniska Chopina i lotniska w Modlinie samoloty startowały o czasie. Nieco gorzej wyglądały lądowania: po 20.00 wszystkie samoloty lądowały, choć niektóre z opóźnieniem. W pozostałych częściach kraju sytuacja była różna i zmieniała się od rana.

Chaos na lotniskach, "mgła w płatach" - poniedziałek na lotniskach [RELACJA]

Mgła w Warszawie może jednak pojawić się w nocy i utrzymać do godzin porannych - podobnie może być w innych częściach kraju. W Krakowie w poniedziałek pojawiła się "mgła w płatach" - Oznacza to, że raz jest ona, a raz jej nie ma na lotnisku. Sytuacja jest bardzo dynamiczna - mówił nam po 18.00 rzecznik lotniska Cezary Orzech .

Wieczorem na Lotnisku Chopina w Warszawie samoloty lądowały opóźnione. Wyniknęło to m.in. z porannych problemów z pogodą. Odwołano samolot, który miał przylecieć o godz. 19.10 z Rzeszowa. Ponadto anulowano wieczorne loty do Pragi i Tel Awiwu oraz Egiptu. Oprócz tego ma większych utrudnień. Mgła może pojawić się w nocy i pozostać do rana. - Jest szansa, że w środę i czwartek pogoda będzie lepsza - poinformowało biuro prasowe portu na Twitterze.

Sytuacja na warszawskich lotniskach - w serwisie Warszawa. Gazeta.pl >>>

Mgła utrudniająca lądowania utrzymywała się też wieczorem nad Rzeszowem i Katowicami. Cztery samoloty, które miały wylądować w Pyrzowicach, i jeden z Rzeszowa przyjął port lotniczy w Balicach. Pasażerowie zostaną przewiezieni do celu swoich podróży autobusami.

- Przyleciały do nas cztery samoloty z Katowic. To loty z Barcelony, Dortmundu, Turynu i Birminghamu. Do Krakowa przekierowano też lot Warszawa - Rzeszów - wyliczała wieczorem Urszula Podraza , rzeczniczka lotniska w Balicach.

- Do naszego sąsiada, Kraków Airport, zostały przekierowane następujące rejsy: linii lotniczej Wizz Air z Barcelony (W6 1176) i Dortmundu (W6 1098), PLL LOT z Turynu (LO 306) oraz Ryanair z Birminghamu (FR 1253). Niestety, prognozy na dalszą część nocy są złe, należy spodziewać się kolejnych przekierowań rejsów, które docelowo miały lądować w Katowice Airport - podało po godz. 20 lotnisko w Pyrzowicach.

TOK FM PREMIUM