Knapik opisuje wybory w PZPN: "Jest legenda, że przez noc siedzą w pokojach, piją..." [POSŁUCHAJ]

Jak wyglądały wybory w Polskim Związku Piłki Nożnej? - to pytanie Mikołaj Lizut zadał w audycji PIWO Maciejowi Knapikowi, który był obecny na wspomnianych wyborach. - Sala nabita ludźmi, szpakowatymi panami, i - oczywiście - awantura - opisywał dziennikarz.

"Udało się, jestem wzruszony" - to pierwsze słowa Zbigniewa Bońka po tym, jak został wybrany na prezesa PZPN. Na zjeździe związku pojawili się wszyscy delegaci - w sumie 118 osób. Wyboru dokonali po długiej i burzliwej dyskusji nad... zasadami wyboru prezesa.

- Jak wyglądały te wybory? - pytał w audycji PIWO Mikołaj Lizut dziennikarza Macieja Knapika, który obserwował zjazd delegatów. - Przychodzi się do Sheratona, w nim jest bardzo elegancko, a tam sala nabita ludźmi... - zaczął Knapik.

"To organizacja patriarchalna"

- Sala jest pełna ludzi dobrze powyżej czterdziestki. Tam nie ma młodych ludzi. Tam są szpakowaci albo siwi panowie - kontynuował Knapik. - A panie? - zapytała prof. Magdalena Środa, również gość Mikołaja Lizuta. - Nie, pań nie ma żadnych. Jak są, to panie organizujące, hostessy. To organizacja patriarchalna - odpowiedział dziennikarz.

- Oczywiście na początku jest awantura. Dzisiaj np. była o to, co jest ważniejsze: regulamin czy statut. Oni nie potrafili sobie tego wyjaśnić przed kongresem - opowiadał Maciej Knapik. - Inna sprawa, że jedni się tam lubią, inni się nie lubią. Jest taka legenda, że oni po prostu przez całą noc siedzą w pokojach, wymieniają się w tych pokojach, piją dużo alkoholu, następnego dnia przychodzą na te obrady, pokłócą się, a potem szybko wybrali tego Bońka - dodał.

Suwaki! Koniecznie suwaki w PZPN!

- Myślałam o tym, żeby tam parytet wprowadzić - stwierdziła z kolei prof. Magdalena Środa. - Żeby połowę kandydatów stanowiły panie. Piłka nie budzi emocji, ale emocje budzą pieniądze i władza, którą się tam ma. Gdyby zareklamować PZPN dokładnie tak, jak powinno się ją reklamować - jako organizację władzy, to myślę, że wiele kobiet by się skusiło - dodała.

DOSTĘP PREMIUM