Nergal chwali się zdjęciem z ks. Bonieckim. "Szacunek i sympatia ponad podziałami? Jestem na TAK"

Adam "Nergal" Darski na swoim profilu na Facebooku opublikował zdjęcie z ks. Adamem Bonieckim. Obaj byli w drodze na krakowskie targi książki, Nergal - aby promować swój wywiad rzekę. "Uścisnąłem rękę... Zaskoczył mnie, prosząc o dedykację :-)" - opisuje spotkanie z duchownym.

"W drodze na Targi Książki do Krakowa spotkałem... ks. Bonieckiego! Jak się okazało, cel naszej podróży jest ten sam. Sprezentowałem mu "Spowiedź heretyka" i uścisnąłem rękę... Zaskoczył mnie, prosząc o dedykację:)" - opisuje spotkanie na swoim facebookowym profilu muzyk.

Nergal dodaje: "Ks. Adam Boniecki stanął w mojej obronie w niejednej debacie publicznej, narażając się tym samym hierarchom kościelnym. Szacunek i sympatia ponad podziałami? Jestem na TAK".

Boniecki i Nergal, "postać z jasełek"

Wspomniane chwile, w których ks. Boniecki bronił Adama Darskiego, lidera zespołu heavymetalowego Behemoth, to m.in. wystąpienie byłego redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego" w Radiu TOK FM.

W 2011 roku o wokalistę wybuchła ideologiczna wojna. Biskupom nie spodobał się udział muzyka w programie rozrywkowym "The Voice of Poland" emitowanym w Telewizji Polskiej. Wcześniej niektórych hierarchów oburzyło, gdy Darski podczas koncertu swojego zespołu podarł Biblię.

- Jeżeli ktoś podarł Biblię, kawałki rzucał publiczności i mówił: Jedzcie to gówno - to mi to przeszkadza - mówił w TOK FM ks. Adam Boniecki. - Przeszkadza mi zachowanie niekulturalne, które szarga rzeczy święte - podkreślał, ale jednocześnie dodawał: - Facet przebrany w straszliwą maskę, w dymach, w straszliwej muzyce, w metalu, jest postacią z jasełek, a nie szatanem, o którym mówi Ewangelia. Szatan to poważna sprawa.

Boniecki stwierdził też, że jego zdaniem działalność artystyczna Nergala to nic w porównaniu z niektórymi zespołami hiphopowymi czy tym, co się dzieje na stadionach. - Tam są działania okropnej nienawiści. Przy tym Nergal jest przedszkolaczkiem - stwierdził ksiądz.

DOSTĘP PREMIUM