Na Dzień Wszystkich Świętych opady deszczu, wiatr i spore zachmurzenie

Tegoroczny Dzień Wszystkich Świętych upłynie pod znakiem zachmurzenia, deszczu i porywów wiatru. Jak podaje serwis IMGW, temperatura maksymalna w kraju nie przekroczy od 8 do 12 stopni Celsjusza, a minimalna - od 1°C do 6°C.

1 listopada zachmurzenie w całym kraju będzie umiarkowane i duże, tylko na wschodzie i południu początkowo ma być mniejsze. Jak podaje TwojaPogodynka.pl , parasole przydadzą się odwiedzającym groby bliskich na terenie całej Polski - okresami możliwe będą opady deszczu, początkowo na zachodzie, później w całym kraju. Opadów śniegu czy deszczu ze śniegiem mogą się na szczęście spodziewać tylko mieszkańcy obszarów wysokogórskich.

W całym kraju wiać dziś będzie też silny wiatr. Według IMGW na zachodzie, w centrum i w rejonach podgórskich porywy wiatru osiągną do 75 km/h, na wybrzeżu do 80 km/h, a w partiach szczytowych Sudetów i Karpat - nawet do 110 km/h.

Najchłodniej dziś będzie na Suwalszczyźnie (5 stopni Celsjusza), Podlasiu i Lubelszczyźnie (6°C). Warmia, Mazury, Mazowsze i Pomorze odnotują 7°C, a w Małopolsce, na Podkarpaciu oraz środkowych i zachodnich regionach będzie 8°C. Najwięcej - bo 9°C - pokażą termometry na Dolnym Śląsku.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM