Frasyniuk: Duża część Polaków nie wychodzi na ulice, bo za-****-da-la!

- Znacząca część Polaków, ta część, która jest w UE (...), ta część, która tworzy nowe miejsca pracy, nie wychodzi na ulice, bo za-****-da-la! Od szóstej rano! - tak Władysław Frasyniuk powiedział w Polsat News. Dosadna wypowiedź - dotycząca prawicy, patriotyzmu i obchodów Święta Niepodległości - speszyła prowadzącą i błyskawicznie zdobyła popularność w internecie.
 

Na reakcję prowadzącej, która poprosiła go o powstrzymanie się od wulgaryzmów, Frasyniuk odpowiedział: "Niech się pani nie przejmuje".

- To jest poprawność polityczna, która tylko zaciemnia obraz. Problem polega na tym, że współczesny patriotyzm jest zupełnie na czymś innym. Trzeba naprawdę pracować, odbudowywać Polskę. Jesteśmy społeczeństwem biednym (...), jesteśmy biedniejsi niż Grecy, którym pomaga cała Unia. I to powinien być główny spór. A tymczasem polska prawica wciąga na sztandary faszystowskie czy też węgierskie tradycje. (...) Czy to jest podstawowy problem? - pytał Frasyniuk.

Działacz opozycji PRL podsumował, że podstawowym problemem "jest tak naprawdę, w jaki sposób modernizować państwo, w jaki sposób dogonić poziom życia Francuzów czy Niemców".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM