Jak chwalimy Stuhra, to pod nazwiskiem. Jak wyklinamy, to anonimowo [INFOGRAFIKA]

- Chcieliśmy zaprezentować, jak "Pokłosie" jest oceniane przez internautów i jak został oceniony sam Maciej Stuhr - mówi Paulina Klaus z SentiOne, które przygotowało infografikę na temat reakcji internautów na film Władysława Pasikowskiego. Wnioski nie są zaskakujące. - Widać wyraźnie, że na forach siedzą "hejterzy". To na Facebooku ludzie dzielą się opiniami - wyjaśnia Klaus.

"Mój młody przyjaciel niepotrzebnie czyta wszystkie te opinie" - pisze w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" Władysław Pasikowski do Moniki Olejnik. Zdaniem Pasikowskiego Stuhr, który odgrywa w "Pokłosiu" jedną z głównych ról, jest ofiarą niezasłużonych "ataków z internetu". Sam aktor w rozmowie z Gazeta.pl przyznał niedawno, że na fora internetowe już nie wchodzi z powodu rosnącej wobec niego agresji. Według badań przeprowadzonych przez firmę prowadzącą monitoring internetu miał absolutną rację.

embed

- Widać, że jeśli ktoś czuje się anonimowy, to pojawiają się w nim negatywne emocje - mówi Paulina Klaus, komentując wyniki badań. Na infografice widać wyraźnie, że na forach internetowych i w komentarzach pod artykułami przeważają opinie negatywne. Natomiast na Facebooku, gdzie zdecydowana większość użytkowników wypowiada się pod imieniem i nazwiskiem, dominują opinie pochlebne.

embed

- Mamy algorytm, który automatycznie ocenia wypowiedzi jako pozytywne, negatywne lub neutralne. Jest tak wyważony, żeby te negatywne były faktycznie rozpoznane jako negatywne, a tam, gdzie algorytm ma wątpliwości, bo zdarzają się przecież opinie ironiczne, wtedy wypowiedź jest oznaczana jako neutralna - wyjaśnia Klaus. Dodaje, że "to pewien fenomen". - W zależności od źródła mówi się albo pozytywnie, albo negatywnie. Dlatego widać, że tzw. hejterzy siedzą na forach, na Facebooku ludzie dzielą się opiniami albo pozytywnymi, albo ogólnymi, albo oceniają film przez inny pryzmat - mówi Klaus.

A gdzie najczęściej mówiło się o filmie Pasikowskiego? Najchętniej komentowany był na Facebooku. Dopiero na drugim miejscu są portale i dyskusje przyartykułowe.

embed

Zobacz więcej na sentione.pl

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM