"Brunon K. prowadził eksplozje próbne". Co ustaliła prokuratura?

Osoba, która usłyszała zarzuty i została aresztowana ws. próby zamachu na polskie władze to Brunon K., wykładowca Akademii Rolniczej w Krakowie - dowiedziało się TOK FM. "Pracował nad logistyką i okolicami Sejmu oraz innych budynków. Prowadził eksplozje próbne".

Radio TOK FM dotarło do informacji, które były podstawą wniosku o areszt mężczyzny. Zostały one potwierdzone na konferencji prasowej prokuratury i ABW. Oto, co ustaliła prokuratura:

- "Od 6 lipca do 7 listopada tego roku czynił przygotowania" do przeprowadzenia zamachu na władze polskie.

- "Zakupił podręczniki fachowe i materiały pirotechniczne, prowadził szkolenia, werbował ludzi, rozdzielając funkcje".

- "Pracował nad logistyką i okolicami Sejmu oraz innych budynków".

- "Prowadził eksplozje próbne".

- "Dostał zarzuty: 128 par. 2 kk i 163 par. 3 oraz 3-miesięczny areszt".

- "W szczególności poprzez podejmowanie w celu popełnienia czynu zabronionego czynności mających stworzyć warunki do przedsięwzięcia czynu zmierzającego bezpośrednio do jego dokonania poprzez: wchodzenie w porozumienie z innymi osobami; organizowanie grupy zbrojnej; werbowanie osób do zrealizowania sporządzonego planu działania; wyznaczanie zadań poszczególnym werbowanym osobom; rozpracowanie okolic budynku Sejmu RP; zakupienie instrukcji pirotechnicznych oraz literatury z tym związanej; prowadzenie szkolenia pirotechnicznego; gromadzenie broni i amunicji; uzyskiwanie i pozyskiwanie komponentów niezbędnych do wyprodukowania materiałów wybuchowych; przygotowanie materiałów wybuchowych; przeprowadzenie próbnej detonacji".

Zobacz wideo

TOK FM PREMIUM