Śmiertelny cios nożem w Krakowie. Policja schwytała napastnika

Mężczyzna podejrzany o zabójstwo z użyciem noża został zatrzymany. Policjanci ujęli 48 letniego mężczyznę, który dźgnął śmiertelnie mężczyznę w miasteczku studenckim krakowskiej AGH na ogródkach działkowych niedaleko akademików uczelni. Jest pod wpływem alkoholu i został przewieziony do izby wytrzeźwień.

Policja poszukiwała sprawcy przez cztery godziny. Dzięki relacji świadków i przejrzeniu monitoringu udało się sporządzić jego portret pamięciowy.

Do ataku doszło w środę około godziny 13.15 przed domem studenckim Hajduczek przy ulicy Budryka. - Wszystko tak naprawdę rozegrało się w ciągu kilku sekund. Do mężczyzny podszedł drugi, bez słowa wyciągnął coś, co wyglądało na nóż, pchnął go jeden raz i uciekł. Ustalamy tożsamość zabitego - ma około 40 lat - relacjonował w antenie TVN24 Dariusz Nowak z małopolskiej policji.

O nożowniku pisze też krakowska redakcja "Gazety Wyborczej" .

Zarówno sprawca, jak i ofiara to bezdomni, zbierający puszki i butelki. Według policji pokłócili się o "rewir" działania. Najpierw ostro się posprzeczali. Potem, gdy znaleźli się na ul. Budryka, jeden ugodził nożem drugiego i uciekł - relacjonuje małopolska policja.

DOSTĘP PREMIUM