TVP Rozrywka i TVP Dokument dostały koncesje

- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesje satelitarne kanałom TVP Dokument i TVP Rozrywka. Telewizja Polska na razie nie precyzuje, kiedy rozpocznie ich nadawanie - podają ?Wirtualne Media?.

TVP czekała na koncesję od marca. Nie ma jeszcze daty uruchomienia TVP Dokument i TVP Rozrywki. Planowano, by kanały rozpoczęły nadawanie na przełomie 2012 i 2013 r. - Czekamy na dokumenty koncesyjne, jesteśmy przygotowani do startu - mówi portalowi Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowa nadawcy.

TVP Dokument w 2011 r. miał powstać po zamknięciu TVP Historia. Ale kierownictwo Telewizji Polskiej w grudniu ubiegłego roku podjęło decyzję o pozostawieniu kanału TVP Historia i uruchomieniu osobnego TVP Dokument. W ofercie kanału mają się znaleźć np. filmy i reportaże dokumentalne m.in. o tematyce społecznej, popularnonaukowej, przyrodniczej czy krajoznawczej. TVP Rozrywka ma bazować na archiwach Telewizji Polskiej. Oba kanały będą niekodowane. W przyszłości mają znaleźć się w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej.

Dotychczas TVP ma pięć kanałów tematycznych: TVP Kultura, TVP Sport, TVP Historia, TVP HD i TVP Seriale. W planach na przyszłość jest jeszcze kanał TVP dla Dzieci.

DOSTĘP PREMIUM