Świeccy katolicy będą się przez rok modlić za każdego posła i senatora

Przez najbliższe 12 miesięcy członkowie Akcji Katolickiej - ruchu świeckich katolików dążącego do większej obecności wartości chrześcijańskich w życiu publicznym - będą się modlić za polskich parlamentarzystów. Obejmie ona wszystkich posłów i senatorów, bez względu na ich przynależność partyjną czy wyznawany światopogląd.

Każdego dnia odmawiana będzie modlitwa "Wierzę w Boga". Poseł PiS Robert Telus, wiceprezes Zarządu Diecezjalnego Akcji Katolickiej w Radomiu, poinformował, że główną intencją przedsięwzięcia jest, aby była to modlitwa indywidualna. Każdy z członków Akcji Katolickiej będzie się modlił się za jednego, konkretnego parlamentarzystę.

Inicjatorzy ufają, że to wyznanie wiary przyniesie skutki w postaci umocnienia w wierze i dobrych decyzji tych, którzy przyznają się do Boga, oraz nawrócenia tych, którym dar wiary nie został dotąd dany bądź go odrzucili. W tym roku z inicjatywy posła Telusa powstał Zespół Parlamentarny Członków i Sympatyków Akcji Katolickiej, Ruchu Światło-Życie oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Podczas spotkania w Sejmie posłowie zwrócili się z prośbą objęcia przez członków Akcji Katolickiej wszystkich parlamentarzystów akcją duchowego wsparcia, aby poprzez modlitwę wypraszać łaski podejmowania dobrych decyzji dla ojczyzny.

DOSTĘP PREMIUM