Karnowski zwolniony. Nie jest już wicenaczelnym "Uważam Rze"

Michał Karnowski został zwolniony z funkcji zastępcy redaktora naczelnego tygodnika "Uważam Rze?. To efekt pojawienia się w poniedziałek na rynku dwutygodnika "W sieci". M. Karnowski jest w zarządzie spółki wydającej pismo.

- Powodem odejścia Michała Karnowskiego z tej funkcji było jego zaangażowanie w różne nowe projekty internetowe - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Uważam Rze". M. Karnowski ma pozostać nadal publicystą tytułu.

"Presspublica", która wydaje "Uważam Rze", miała pożegnać się z M. Karnowskim w poniedziałek, a dziennikarz zgodził się na rozstanie za porozumieniem stron. Według portalu dziennik.pl do wyboru miał zwolnienie dyscyplinarne.

W poniedziałek na rynku ukazał się dwutygodnik "W sieci". Wydaje go spółka Fratria, której członkiem zarządu jest Michał Karnowski. Jest on także, wraz ze swoim bratem Jackiem, współudziałowcem spółki. Jacek Karnowski jest z kolei redaktorem naczelnym "W sieci". Ta aktywność M. Karnowskiego jest przyczyną jego zwolnienia, o którym nieoficjalnie mówiło się już od poniedziałku.

"W sieci" to papierowy odpowiednik prawicowego portalu wPolityce.pl, który w czerwcu 2010 r. założył M. Karnowski; był on też jego redaktorem naczelnym i wydawcą. Dwutygodnik jest skierowany do tej samej grupy odbiorców co "Uważam Rze" i - jak podaje rozmówca portalu dziennik.pl - właściciel "Presspubliki" Grzegorz Hajdarowicz miał się wściec, gdy dowiedział się o projekcie M. Karnowskiego.

TOK FM PREMIUM