Nowe śledztwo w sprawie Amber Gold. Urzędniczka nie wpisała spółki do systemu podatkowego

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczyna nowe śledztwo ws. Amber Gold. Okazało się, że jedna z urzędniczek popełniła błąd i nie wpisała spółki Marcina P. do systemu podatkowego. Przez to przeoczenie urzędnicy nie mogli zauważyć, że spółka nie składa deklaracji podatkowych - informuje RMF FM. Prokuratorzy zbadają, czy urzędnicy nie popełnili przestępstwa.

Spółka Amber Gold przez 16 miesięcy nie była zarejestrowana w systemie podatkowym I Urzędu Skarbowego w Gdańsku. Przez ten czas działała jak w raju podatkowym - czytamy w serwisie rmf24.pl. W urzędzie nikt nie wiedział, że Marcin P. nie składał deklaracji podatkowych.

Do przeoczenia prawdopodobnie doszło w wyniku błędu jednej z urzędniczek. Teraz Prokuratura Okręgowa w Gdańsku musi zbadać, czy pracownicy I i III Urzędu Skarbowego w tym mieście naruszyli prawo. Zawiadomienie w tej sprawie złożył Jacek Rostowski ponad miesiąc temu.

Systemu komputerowego POLTAX używają urzędy skarbowe w Polsce. Służy on m.in. do kontroli podatników. Fakt nieumieszczenia w nim spółki Amber Gold uniemożliwił urzędnikom zauważenie, że firma nie wywiązuje się z obowiązku składania deklaracji podatkowych.

TOK FM PREMIUM