Jak finansować religię? 65 proc. czytelników: W ogóle nie powinno się jej uczyć [WYNIKI SONDY]

Na pytanie, jak powinna być finansowana w szkole religia, zdecydowana większość czytelników Gazeta.pl odpowiedziała, że przedmiot ten albo powinien być finansowany przez Kościół, albo nie powinien być nauczany w ogóle. Aż 65 proc. uczestników naszej sondy wybrało tę drugą odpowiedź.

Od lat trwa dyskusja na temat sposobu finansowania religii w polskich szkołach. Zapytaliśmy o to czytelników Gazeta.pl. Do godz. 19.40 65 proc. wszystkich, którzy wzięli udział w sondzie - czyli 9191 osób - zagłosowało za tym, by przedmiot ten w ogóle nie był uczony w szkołach.

Kolejna odpowiedź, która cieszyła się największą popularnością, to - religię powinny finansować wyłącznie Kościoły i rodzice. Tę odpowiedź wybrało 18 proc. lub 2487 osób. Następne 6 proc. (883 uczestników sondy) uznało, że państwo mogłoby jednak dokładać trochę do tych zajęć.

Za zachowaniem status quo było 9 proc. - czyli 1335 czytelników Gazeta.pl. Tylko 2 proc. z kolei (299 osób) uznało, że nie ma w tej sprawie zdania, a politycy zbyt często wykorzystują ten temat do swoich politycznych rozgrywek. Do godz. 19.40 w naszej sondzie - w której nadal można głosować - wzięło w sumie udział 14 195 osób.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM