21. urodziny Radia Maryja - kto słucha stacji o. Rydzyka

W sobotę w Toruniu Radio Maryja będzie świętować 21. urodziny. W dobrym nastroju, bo stacja o. Tadeusza Rydzyka ma najwięcej słuchaczy od siedmiu lat Od stycznia do końca września stacji słuchało średnio dziennie 1 mln 57 tys. Polaków. To o 70 tys. więcej niż w porównywalnym okresie 2011 r. - pisze w ?Gazecie Wyborczej? Jacek Hołub.

Jak wynika z badań CBOS, słuchacze rozgłośni są bardziej krytycznie nastawieni do rzeczywistości niż przeciętni Polacy i w ciemniejszych barwach widzą przyszłość. Ale radio nie tyle kreuje ich sposób postrzegania świata, ile jest z nim zgodne.

Poczucie przynależności i wartości daje słuchaczom także czytelny podział obowiązujący w Radiu Maryja: na "my" i "oni". "My" jesteśmy sługami prawdy, wierzymy w Boga, kochamy ojczyznę, realizujemy przesłanie Jana Pawła II. "Oni" chcą zniszczyć, zdemoralizować i rozkraść Polskę. Odbierają nam prawa, zamykają nam usta i ogłupiają naród, żeby zrobić z nas niewolników.

Zagrożenie i wspólny wróg mają mobilizować Rodzinę. Do wpłat i do akcji. Rozgłośnia podaje na swojej stronie internetowej, że pod protestami do KRRiT w sprawie TV Trwam podpisało się już 2,4 mln osób. W obronie telewizji odbyło się już niemal 140 demonstracji i marszów w Polsce i za granicą. Do manifestacji przyłączają się "Solidarność", Kluby "Gazety Polskiej", Solidarni 2010, PiS i Solidarna Polska. Łączy ich chęć przewrócenia rządu Donalda Tuska. Bo radio, które dociera do miliona słuchaczy, jest dobrym sojusznikiem.

Cały artykuł do przeczytania w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

TOK FM PREMIUM