Mogą zmienić Brunonowi K. zarzuty na przestępstwo o charakterze terrorystycznym

- Rozważamy zmianę zarzutu, jaki usłyszał Brunon K., na przestępstwo o charakterze terrorystycznym - mówi w wywiadzie dla TVN24.pl Artur Wrona, szef Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie. Gdyby prokuratura podjęła taką decyzję, to Brunonowi K. groziłaby wyższa kara.

- Aktualnie rozważamy zmianę zarzutu, jaki usłyszał Brunon K. Chodzi tu o uznanie działania Brunona K. jako przestępstwa o charakterze terrorystycznym - mówi w wywiadzie dla TVN24.pl Artur Wrona. Dodaje, że ewentualna zmiana kwalifikacji jego czynu powoduje, że będzie groziła mu wyższa kara. - 7,5 roku pozbawienia wolności, a nie jak do tej pory 5 lat - wyjaśnia. Zastrzega jednak, że "na obecnym etapie śledztwa ta kwestia nie jest ostatecznie przesądzona".

Brunonowi K. mają być również postawione dodatkowe zarzuty. - Planujemy uzupełnić zarzuty w zakresie nielegalnego posiadania broni w sytuacji, gdy skompletowany zostanie odpowiedni materiał dowodowy. Mam tu na myśli opinię biegłych z zakresu balistyki, na którą obecnie czekamy - mówi portalowi Wrona.

Informację tę od razu skomentował w radiowej "Jedynce" Ryszard Kalisz. - Jeżeli ten opis jego przygotowań ma podstawę dowodową, to oczywiście ma charakter terrorystyczny - stwierdził.

Czytaj więcej w TVN24.pl >>

DOSTĘP PREMIUM