Premier z żoną zachęcają do udziału w Świątecznej Zbiórce Żywności [WIDEO]

- W setkach sklepów w całym kraju są wolontariusze z takimi skrzyniami. To nie kosztuje właściwie dużo pieniędzy i w ogóle nie kosztuje wysiłku, bo każdy z nas w tych dniach będzie w sklepie, a tysiące naszych rodaków, którzy znajdują się w trudnej sytuacji, czekają na taki gest i taką pomoc - powiedział premier, wspierając akcję Banków Żywności.

Premier Donald Tusk z żoną Małgorzatą odwiedzili jeden z sopockich sklepów. Po zakupach przekazali potrzebującym produkty żywnościowe w ramach akcji Świątecznej Zbiórki Żywności. - Serdecznie proszę was o taki drobny zakup, a te święta będą dla nas wszystkich łatwiejsze i przyjemniejsze - zwrócił się z apelem w krótkim filmiku premier Tusk.

Zobacz wideo

W akcji Świątecznej Zbiórki Żywności bierze udział ponad 3 tysiące sklepów spożywczych w 540 miejscowościach. Zaangażowało się w nią 50 tys. wolontariuszy. Można ich spotkać przy specjalnie oznakowanych koszach. Zebrane produkty po przekazaniu do magazynów Banków Żywności trafią do podopiecznych organizacji charytatywnych. Są to m.in. osoby samotnie wychowujące dzieci, bezdomni, chorzy, bezrobotni, a także rodziny wielodzietne i osoby samotne. Akcja Banków Żywności trwa tylko do niedzieli. W zeszłym roku Banki Żywności w czasie akcji zebrały 760 ton produktów, które trafiły do ok. 350 000 osób.

Więcej o akcji można dowiedzieć się na stronie Banków Żywności

TOK FM PREMIUM