Grand Press za wywiad dla Anny Wacławik-Orpik z TOK FM!

Nasza redakcyjna koleżanka Anna Wacławik-Orpik dostała nagrodę Grand Press w kategorii ?Wywiad?. Najbardziej prestiżową nagrodę w polskim dziennikarstwie dostała za rozmowę ze znaną blogerką "Chustką", która na blogu opisywała swoją walkę z rakiem. Nasza dziennikarka została nagrodzona po raz drugi. Pierwszego Grand Pressa odebrała w ubiegłym roku.

W maju blogerka Joanna ''Chustka'' Sałyga opowiadała Ani o bliskości, erotyce, seksie w chorobie nowotworowej . - To temat tabu, tak jak i erotyka osób niepełnosprawnych. W ogóle tematem tabu jest to, jak żyją osoby z nowotworem. Ja chodząc z łysą głową po Mikołajkach, wzbudzałam spore zainteresowanie. Ludzie przypatrywali mi się jak dziwakowi. I wtedy mój syn powiedział: ja nie chcę, żeby oni na Ciebie tak patrzyli, załóż czapkę, bo mnie to denerwuje. To jest brak akceptacji dla inności, a ta inność ma prawo być, istnieć, tym bardziej, że ta inność, która teraz jest moim udziałem, może dotknąć każdego "zwyczajnego", "normalnego" człowieka - mówiła "Chustka". Blogerka była twarzą fundacji "Rak'n'roll". Przegrała walkę z chorobą 30 października.

Dla Anny Wacławik-Orpik jest to już druga nagroda Grand Press. Rok temu dostała nagrodę za cykl rozmów o domach dziecka. Teksty "Cały czas myślisz, z której strony przyjdzie atak". O życiu w domu dziecka oraz Pedagog z domu dziecka: Zasada nr 1 - tutaj dziecko się nie liczy biły rekordy popularności.

W ubiegłym roku nominowana do nagrody była też reporterka z Lublina - Anna Gmiterek-Zabłocka.

Miesiąc temu ukazała się książka Ani "Życie - zderzenie czołowe" . To zbiór rozmów o Bogu, honorze, ojczyźnie, miłości, śmierci i sensie życia. Bohaterami są ludzie, którzy te hasła definiują swoimi biografiami.

TOK FM PREMIUM