Prezydent Radomia o filmiku z miejskiej wigilii: To niesprawiedliwy wizerunek miasta

- Nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że przybyli na wigilię mieszkańcy częstowali się wystawionymi produktami. Natomiast osoby, które zostały niechlubnymi bohaterami filmiku krążącego w sieci, niech same osądzą swoje zachowanie - czytamy w oświadczeniu prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka.

"Chytra baba z Radomia" to główna bohaterka filmu z miejskiej wigilii, który w środę wywołał burzę w internecie. Na nagraniu, które pojawiło się na YouTube, widać, jak kilku mieszkańców szybko zgarnia z udekorowanego stołu ustawione na nim napoje w dużych butelkach. Film błyskawicznie zrobił furorę w sieci, liczba komentarzy na YouTube rosła błyskawicznie, szybko powstało mnóstwo memów na ten temat. Dziś autor filmiku odpublikował go porażony liczbą negatywnych opinii o Radomiu.

Dziś do sprawy odniósł się także prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak . Jego zdaniem 30-sekundowy film pokazuje "niestety negatywny i mocno niesprawiedliwy wizerunek miasta i samych radomian" i nie oddaje atmosfery całej uroczystości, "która przebiegała w prawdziwym świątecznym nastroju".

Kosztowniak uważa, że "zachowanie jednej czy kilku osób nie powinno przesądzać o ocenie całej radomskiej wigilii, na której obecnych było kilka tysięcy osób", które nie zasługują na niesprawiedliwą ocenę.

Prezydent informuje też, że posiłki, jakie pojawiły się na wigilijnym stole, to dary od radomskich przedsiębiorców. "Nie ma więc nic nadzwyczajnego w tym, że przybyli na wigilię mieszkańcy częstowali się wystawionymi produktami. Natomiast osoby, które zostały niechlubnymi bohaterami filmiku krążącego w sieci, niech same osądzą swoje zachowanie. Chciałbym podziękować wszystkim darczyńcom, dzięki którym radomska wigilia mogła się odbyć. Dziękuję także tym, którzy w toczącej się w sieci dyskusji wzięli w obronę dobre imię radomian i naszego miasta" - pisze Andrzej Kosztowniak.

Prezydent na koniec swego oświadczenia życzy wszystkim internautom zdrowych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, szczęśliwego nowego i zaprasza do obejrzenia filmiku z "drugiej, jasnej strony radomskiej wigilii". Oto ten film:

 

DOSTĘP PREMIUM