Mróz trzyma: dzisiaj będzie nawet do -12 stopni. A w poniedziałek gwałtowne ocieplenie

W nocy w całej Polsce panował siarczysty mróz. Na Suwalszczyźnie było nawet do -20 stopni Celsjusza. Dzisiaj nadal zimno - powyżej zera będzie tylko na Dolnym Śląsku. A od jutra czeka nas gwałtowne ocieplenie.
Zobacz wideo

W nocy z niedzieli na poniedziałek temperatura, zwłaszcza na zachodzie kraju, zacznie rosnąć: na Nizinie Szczecińskiej do około 0 st. a na Dolnym Śląsku aż do + 6 st. Najzimniej znów na Suwalszczyźnie i Podkarpaciu. Tam nadal będzie mróz - nawet do -15 stopni. Będzie też coraz więcej chmur. Śnieg ma padać od środkowego wschodniego wybrzeża po Opolszczyznę i Podkarpacie. Może wystąpić gołoledź, bo śnieg w miarę ocieplenia będzie przechodził w marznący deszcz i mżawkę.

W poniedziałek zachmurzenie duże. I znów opady śniegu przechodzić będą w opady marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. Czeka nas duże ocieplenie. Temperatura maksymalna od -1 st. na północnym wschodzie kraju do 9 st. na południowym zachodzie i południu. Wiatr umiarkowany, tylko na krańcach północnych oraz na Przedgórzu Sudeckim okresami dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

TOK FM PREMIUM