O. Rydzyk: Koncern ITI dzieli Polaków, wyrządził wiele zła Kościołowi i Ojczyźnie

?Koncern ITI dzieli Polaków przez działania antypatriotyczne i antykościelne, antykatolickie, to jest bardzo wyraźne. Wiemy, ile zła ten koncern wyrządził, odbierając nam dobre imię? - stwierdza ojciec Tadeusz Rydzyk w oświadczeniu zamieszczonym na stronie Radia Maryja.

"Bardzo Was proszę, organizujmy się zarówno w Polsce, Europie, jak i na całym świecie. Jednoczmy się, tym bardziej że bardzo mocno widać ateistyczne działania w świecie, ale także i w Polsce. Widzimy także, że ciągle trwa batalia o TV Trwam, która wyraźnie wpisuje się w tę walkę z Kościołem" - pisze w oświadczeniu ojciec Rydzyk.

Rydzyk o ITI: Dzieli Polaków, odbiera dobre imię Radiu Maryja

Duchowny stwierdza, że z komunikatów KRRiT wynika, że już zapadła decyzja, żeby nie dać TV Trwam miejsca na multipleksie. "Nie będę mówił, które z tych wypowiedzi wskazuje na taki wniosek. Jest to bardzo wyraźne, w planach jest inna telewizja. Już raz tak było; żeby wprowadzić w błąd ludzi. ITI już raz stworzył taką telewizję. Ten koncern jest posiadaczem m.in. TVN" - pisze.

"Wiemy, że nie jest to [ITI -red.] koncern ewangelizacyjny; wiemy, ile zła wyrządził Kościołowi i Ojczyźnie. Dzieli on Polaków przez działania antypatriotyczne i antykościelne, antykatolickie, to jest bardzo wyraźne. Wiemy, ile zła ten koncern wyrządził, odbierając nam dobre imię. Niejednokrotnie wpisywał się w te media, które odbierały dobre imię Radiu Maryja i dziełom przy nim powstałym. Pamiętam wszystkie procesy, które zakładali przeciwko nam. Pamiętam także, jak w wypowiedziach odbierali nam dobre imię. Czy taki podmiot może ewangelizować? Pamiętamy, że to właśnie oni stworzyli kanał Religia.tv" - przypomina duchowny.

Rydzyk: Zaniechanie walki o TV Trwam to zwycięstwo zła

Ojciec Rydzyk zaznacza, że na kanale Religia.tv wielu księży wypowiadało się niekorzystnie o Kościele katolickim. Przypomina, że w czasach komunizmu wielu księży kolaborowało z władzami i teraz też są tacy. "Ojciec Święty ich zwalnia, zakazuje pełnienia funkcji biskupich. Niestety, liczmy się z tym, że usiłują stworzyć inny kanał, który nazwą jest kanałem społeczno-religijnym, ekumenicznym. Jeżeli TV Trwam nie dostanie tego miejsca na multipleksie, to władze te jednocześnie potwierdzą, że nie ma żadnej demokracji" - pisze duchowny i nawołuje, aby mobilizować się, zbierać podpisy za przyznaniem TV Trwam miejsca na multipleksie i "otwierać ludziom oczy".

Dyrektor Radia Maryja zaznacza, że zaniechanie walki o miejsce dla jego telewizji będzie przyznaniem się do klęski i do "zwycięstwa zła". "Do zwycięstwa zła tej dyktatury przypominającej system totalitarny" - kwituje ojciec Rydzyk.

Całe oświadczenie na stronie Radia Maryja >>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM