CBA sprawdzi prezesa warszawskiej giełdy

Minister skarbu Mikołaj Budzanowski złożył doniesienie w sprawie Ludwika Sobolewskiego. CBA sprawdzi, czy prezes warszawskiej giełdy złamał prawo przy finansowaniu filmu, w którym grała jego partnerka - informujeradio RMF .

Ludwik Sobolewski został zawieszony jako prezes Giełdy Papierów Wartościowych 21 grudnia, a formalnie ma być odwołany 17 stycznia. Powodem są wyniki audytu Misterstwa Skarbu Państwa. Audyt wykazał, że prezes namawial spółki notowane na giełdzie do inwestowania w produkcję filmu "Klątwa Faraona", w którym miała grać jego partnerka. E-maile z propozycjami finansowania filmu prezes wysyłam ze swojego firmowego adresu e-mail. Dla odbiorców nie było jasne, czy to prywatna prośba, czy oficjalna oferta.

Tu nie chodzi o działanie korupcyjne, ale o wykorzystanie swojej funkcji do pozyskania funduszy na rzecz zupełnie prywatnego przedsięwzięcia. Przedsięwzięcia zupełnie niezwiązanego z działaniem giełdy papierów wartościowych - tłumaczy minister skarbu Mikołaj Budzanowski.

Ludwik Sobolewski zaprzecza zarzutom i twierdzi, ze w swoich działaniach nie złamał etyki zawodowej. - Działania podejmowane przez GPW i przeze mnie osobiście w związku z zainteresowaniem, ze strony niektórych podmiotów związanych z rynkiem NewConnect, dla projektu filmowego, były zgodne z zasadami profesjonalnego zarządu oraz z zasadami etyki zawodowej - oświadczył.

TOK FM PREMIUM