"Nasz Dziennik": Biskupi żądają multipleksu

- To nie do Krajowej Rady należy określanie, jaki kształt powinna mieć telewizja katolicka - argumentują biskupi w ?Naszym Dzienniku?. Jednocześnie oczekują wyjaśnień dotyczących kryteriów nowo ogłoszonego konkursu na cztery ostatnie miejsca na cyfrowym multipleksie MUX-1.

- Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Masowego Przekazu pod koniec stycznia zabierze głos w sprawie przyznania Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie - czytamy w "Naszym Dzienniku".

Zdaniem cytowanego przez gazetę ks. abpa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Masowego Przekazu, wolą i pragnieniem społeczeństwa katolickiego, stanowiącego większość w naszym kraju jest to, by mieć reprezentację na multipleksie przynajmniej jednej stacji katolickiej. Według arcybiskupa powinna to być Telewizja Trwam.

Podobne zdanie wyraził w rozmowie z gazetą bp Antoni Pacyfik Dydycz, ordynariusz drohiczyński. Jak powiedział gazecie, członkowie KRRiT utrzymywani są z publicznych środków i powinni ludziom służyć, a nie rzucać im kłody pod nogi i wtrącać się do spraw Kościoła.

DOSTĘP PREMIUM