Lotnisko w Modlinie zamknięte przynajmniej do 22.01

Podwarszawskie lotnisko Modlin nie będzie jeszcze otwarte - dowiaduje się reporter TOK FM Dariusz Zalewski. Inspektorzy budowlani negatywnie ocenili prace remontowe wykonane na pasie startowym. Ten ciągle nie nadaje się do użycia.

Dlatego mazowiecki wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego nie wyda zgody na jego użytkowanie. A to oznacza, że linie lotnicze nieprędko zaczną znowu latać z lotniska w Modlinie i dalej będą korzystać z Okęcia.

- Nie wykonano wszystkich zalecanych przez nas prac - poinformował TOK FM Jaromir Grabowski, szef mazowieckiego WINB. - Pas miał być w całości frezowany i położona miała być nowa nawierzchnia. Naprawione są tylko fragmenty pasa - dodaje. Grabowski przyznaje, ze jest znaczna poprawa, jeśli chodzi o stan nawierzchni pasa, uzupełnione zostały ubytki betonu, ale efekt prac ciągle nie zadowala inspektorów nadzoru budowlanego na tyle, by wydać pozytywną decyzję o jego otwarciu.

WINB czeka także na rzeczową opinię ekspertów z Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych na temat remontu pasa i jego bezpiecznego użytkowania. Przygotowanie takiej opinii w ocenie wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego zajmie co najmniej tydzień.

Z kolei linie lotnicze pozostaną na lotnisku Chopina do 22.01. - Ryanair został poinformowany o czasowym zamknięciu pasa startowego ze względów bezpieczeństwa na lotnisku Warszawa Modlin w dniach 22.12- 22.01 włącznie - wyjaśniają linie w komunikacie.

TOK FM PREMIUM