Miller o rządach PiS: Paranoja plus władza równa się zwyrodnienia

Leszek Miller w wywiadzie dla Radia RMF FM ostro skrytykował rządy PiS: ?Paranoja plus władza równa się zwyrodnienia?. Nawiązał tym do informacji nt. działań CBA, które pojawiły się po wyroku procesie dr. G.

Leszek Miller odniósł się w wywiadzie do sprawy CBA i sędziego Tulei. Podkreślił, że zgadza się ze słowami sędziego i docenia jego odwagę. - Może w kwestii porównania do stalinizmu było to nie do końca właściwe określenie - stwierdził.

- Przeraża mnie jednak, że to nie są praktyki śledcze państwa stalinowskiego, tylko praktyki państwa Jarosława Kaczyńskiego - powiedział. Koncepcję państwa, jaka wyłania się z przesłuchań nazwał wynikiem połączenia paranoi z władzą. - A paranoja plus władza równa się zwyrodnienia - podsumował.

Kalisz na prezydenta?

Leszek Miller przyznał, że popiera start Ryszarda Kalisza w wyborach prezydenckich. - Kalisz powiedział, że nie wyklucza kandydowania. Ja widziałbym go jako kandydata SLD. Mogą oczywiście pojawić się też inni kandydaci. Na lewicy skrzy się od gwiazd - dodał.

Zapowiedział też, że SLD jest gotowy do konkurowania z nową partią Kwaśniewskiego, gdyby taka powstała. - Jeśli Kwaśniewski zdecyduje się wrócić do polityki i tworzyć własną formacje polityczną, chętnie staniemy na udeptanej ziemi - zadeklarował. Szef SLD odmówił natomiast komentarza w sprawie pracy byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego dla Jana Kulczyka. - Cokolwiek powiem, może być wykorzystane przeciwko mnie - stwierdził.

DOSTĘP PREMIUM