Jest już zwiastun filmu o Chustce. "Nie boję się, że umrę. Boję się, że was zostawię..."

Chustka stała się znana dzięki blogowi, w którym opisywała swoją codzienną walkę z rakiem. - Trzeba chorować świadomie. Bo tak się najlepiej choruje, najspokojniej - mówiła. Joanna "Chustka" Sałyga zmarła w październiku 2012. Premiera filmu w maju.

Joanna Sałyga prowadziła popularny blog " Do czego przyda się chustka ", w którym opisywała swoje ponaddwuletnie zmagania z chorobą nowotworową. 7 stycznia na blogu Piotr Sałyga ogłosił powstanie Fundacji "Chustka". Profil fundacji na Facebooku >>

"Chustka" była związana z Fundacją Rak'n'roll. W kwietniu zeszłego roku kampania " Zbieramy na cycki, nowe fryzury i dragi" zrobiła furorę .

Film o Joannie Sałydzie w reżyserii Anety Kopacz będzie miał premierę w maju tego roku.

Była odważna

"Chustka" odważnie podejmowała tabu, jak na przykład życie seksualne po poważnych operacjach jak mastektomia. Annie Wacławik-Orpik, dziennikarce TOK FM, mówiła wówczas: "Kobiecość to nie są duże piersi, to nie jest ta czy inna część ciała. Seksapil wychodzi z głowy, zmysłowość jest zupełnie w innym miejscu, i trzeba o tym pamiętać. To, że ma się łysą głowę, nie ma się rzęs, brwi, ma się odjęte piersi, nie zmienia tego, że cały czas jest się kobietą. Rozumiem, że to nie przychodzi od razu, trzeba to przepracować, do tego trzeba dorosnąć, zrozumieć. W szpitalu onkologicznym widziałam wiele seksownych dziewczyn mimo tego, że były łyse, i mimo tego, że ich wygląd odbiega od tego, co widać na reklamach w galeriach handlowych".

O chorobie mówiła: "To tabu, tak jak i erotyka osób niepełnosprawnych. W ogóle tabu jest to, jak żyją osoby z nowotworem. Ja, chodząc z łysą głową po mikołajkach, wzbudzałam spore zainteresowanie. Ludzie przypatrywali mi się jak dziwakowi. I wtedy mój syn powiedział: Ja nie chcę, żeby oni na Ciebie tak patrzyli, załóż czapkę, bo mnie to denerwuje. To jest brak akceptacji dla inności, a ta inność ma prawo być, istnieć, tym bardziej że ta inność, która teraz jest moim udziałem, może dotknąć każdego" zwyczajnego "," normalnego "człowieka".

Wywiad Anny Wacławik-Orpik z "Chustką" został wyróżniony nagrodą Grand Press.

"Przychodzi taki moment, że chce się przeżyć orgazm życia''. Czytaj całą rozmowę z Joanną Sałygą >>

DOSTĘP PREMIUM