Śmierć prokuratora Prokuratury Generalnej

Prokuratura Rejonowa w Garwolinie sprawdza okoliczności śmierci pracownika Prokuratury Generalnej. Prokurator Marek A. został odnaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Garwolinie - poinformowało Polskie Radio.

- O odnalezieniu zwłok prokuratora w jego domu w Garwolinie poinformowała bliska osoba ofiary - powiedziała portalowi Gazeta.pl prok. Krystyna Gołąbek, rzecznik prokuratury w Siedlcach. - Przyczyną zgonu było powieszenie. Wszystko wskazuje, że było to samobójstwo - dodała.

Jak zwykle jednak w takich przypadkach sprawdza się, czy w samobójstwie nie pomagały bądź nie nakłaniały do niego osoby trzecie.

Prokurator Marek A. w Prokuraturze Generalnej był zastępcą dyrektora Departamentu Postępowania Sądowego. Pracują tam prokuratorzy występujący przed Sądem Najwyższym w sprawach, w których środki odwoławcze wnosi Prokurator Generalny. W strukturach tego departamentu jest też zespół zajmujący się opiniowaniem wniosków o ułaskawienie, kierowanych do prezydenta.

Według informacji Polskiego Radia, prawdopodobnie jeszcze dziś zostanie przeprowadzona sekcja zwłok prokuratora Marka A. Dziś rozmawiano również z bliskimi zmarłego.

DOSTĘP PREMIUM