Jest zwiastun filmu o tragedii smoleńskiej. Tyle że nie ma filmu [WIDEO]

Portal Niezalezna.pl zamieścił zwiastun filmu ?Smoleńsk?. Tyle że filmu jeszcze nie ma, nie nakręcono też do niego ani jednej sceny.

"Producent Maciej Pawlicki zapowiedział, że zdjęcia filmu fabularnego o katastrofie smoleńskiej rozpoczną się już na przełomie marca i kwietnia. Premierę kinową filmu zaplanowano na 10 kwietnia 2014 roku, a film ma trafić do szerokiej dystrybucji" - czytamy w portalu Niezalezna.pl.

Tymczasem całkiem niespodziewanie możemy zapoznać się już ze zwiastunem filmu "Smoleńsk", którego reżyserem ma być Antoni Krauze, choć na planie nie padł jeszcze ani jeden klaps, ba, nie było też jeszcze samego planu.

 

Zgodnie z definicją zamieszczoną przez Słownik Języka Polskiego PWN zwiastunem nazywamy "krótkometrażowy film reklamowy, zmontowany z najciekawszych scen zapowiadanego filmu". Wikipedia dodaje, że zwiastun to "krótki film zmontowany z fragmentów filmu fabularnego (najciekawszych, najdynamiczniejszych czy najzabawniejszych), będący jego zapowiedzią i jednocześnie reklamówką.

Jak nazwać zatem zwiastun filmu, którego nie ma?

DOSTĘP PREMIUM