"Niepokorni" robią własny bal? Passent: Mają prawo. Nie każdy też chce pląsać z "niepokornymi"...

"Chcą się bawić we własnym gronie, we własnej piaskownicy? Mają do tego pełne prawo, i lepiej dla pozostałych" - tak Daniel Passent komentuje na blogu pomysł prawicowych dziennikarzy, aby zorganizować Bal Niepokornych, konkurencyjny wobec dorocznego Charytatywnego Balu Dziennikarzy.

Oba bale mają odbyć się 9 lutego. Według organizatorów Bal Niepokornych ma być dla środowiska, które "chce przyczynić się do pokazania niezakłamanego przez media mainstreamowe oblicza ludzi definiujących swoje poglądy jako konserwatywne czy prawicowe".

"Mają do tego pełne prawo, i lepiej dla pozostałych. Nie każdemu humor poprawia widok gwiazd 'układu', który, jak zapewniają 'niepokorni', trzęsie Polską - Janiny Paradowskiej, Moniki Olejnik, Tomasza Lisa, Jacka Żakowskiego, dziennikarzy 'Gazety' czy TVN 24" - komentuje Daniel Passent na stronie Polityka.pl.

"Rozumiem tych, którym nie odpowiada moje towarzystwo..."

"Nie każdy ma też ochotę na pląsy z 'niepokornymi'. Bujać się na jednym parkiecie z Piotrem Semką, Anitą Gargas, Piotrem Zarembą czy z Dorotą Kanią to nie jest raj dla każdego" - kontynuuje publicysta i podkreśla, że sam nie był ani razu na dobroczynnym Balu Dziennikarzy właśnie dlatego, że "wśród obecnych są ludzie, których towarzystwo mi nie odpowiada".

Dodaje, że też rozumie tych, którym jego własne towarzystwo nie odpowiada. "Że bal jest dobroczynny i warto się pomęczyć dla dobra tych, dla których przeznaczone są wpływy z balu? - Dziękuję, postoję (a raczej posiedzę). Za własne pieniądze wolę się bawić z własnymi przyjaciółmi. Wolałem wczoraj wepchnąć pieniądze do puszki Owsiaka, nie musiałem w tym celu balować z 'niepokornymi'. Wolę balować z Owsiakiem" - pisze Passent.

Paradowska: "Niepokorni" we własnym gronie. Ale ubaw!

Wcześniej do pomysłu prawicowych dziennikarzy odniosła się Janina Paradowska. "Okazuje się, że już nie tylko nie warto rozmawiać, także taniec nie we własnym niepokornym środowisku kala zapewne moralnie, chociaż tego do końca nie dopowiedziano" - krytykowała Bal Niepokornych .

TOK FM PREMIUM