Dziś pogrzeb Jadwigi Kaczyńskiej. Będzie nawet 10 tys. osób

Dziś pogrzeb Jadwigi Kaczyńskiej, matki Lecha i Jarosława. Msza żałobna odbędzie się o 12 w Bazylice św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu, a sam pogrzeb - o 14 na warszawskich Starych Powązkach.

Na pogrzebie można spodziewać się tłumów. Do Warszawy przyjedzie 40 wynajętych autobusów z działaczami Prawa i Sprawiedliwości. Udział zapowiedziały też kluby "Gazety Polskiej". Według zapowiedzi Tomasza Sakiewicza, naczelnego "Gazety Polskiej", przyjedzie 10 tys. osób.

Będzie manifestacja?

- To będzie manifestacja poparcia dla prezesa, żeby wiedział, że nie został sam - mówi w rozmowie z "GW" jeden z posłów PiS. Osoby organizujące wyjazdy grup do Warszawy przypominają jednak, by na uroczystości nie zabierać żadnych transparentów.

"Pogrzeby smoleńskie zapoczątkowały ruch odnowy. Tysiące ludzi przyłączają się do tego ruchu i chcą nowej Polski. Pożegnanie matki prezydenta, który zginął w Smoleńsku, i jednocześnie matki szefa opozycji, który walczy o podmiotowe traktowanie Polski, może być ważnym momentem tego ruchu. Życie śp. Jadwigi Kaczyńskiej było spełnieniem testamentu pokolenia II Rzeczypospolitej" - napisał w portalu "Gazety Polskiej" jej redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz w przededniu pogrzebu. Redaktorzy "GP" apelują też: "Wszystkich, którzy wybierają się na pogrzeb, prosimy o godne zachowanie"

Jadwiga Kaczyńska, z domu Jasiewicz, urodziła się 31 grudnia 1926 roku w Starachowicach. Była filologiem - pracowała w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk, przez kilka lat uczyła języka polskiego. Zmarła 17 stycznia w warszawskim szpitalu przy ul. Szaserów.

TOK FM PREMIUM