Słynny poszlakowy proces ws. zabójstwa z portalu randkowego. Znaleziono czaszkę Edyty Wieczorek?

Znaleziona na warszawskiej Pradze czaszka prawdopodobnie należy do ofiary Arkadiusza B. To może być przełom w jednym z najsłynniejszych procesów poszlakowych w historii. Arkadiusz B. jest sądzony za zabójstwo Edyty Wieczorek, którą poznał w portalu randkowym. Do tej pory nie odnaleziono ciała kobiety. Prokuratorzy mówią o tej sprawie: najtrudniejsze i najbardziej tajemnicze śledztwo ostatniej dekady.

Proces Arkadiusza B. - już ponowny - zaczął się w zeszłym roku. Teraz, jeszcze przed mowami końcowymi, prokurator poprosił o przerwę w procesie. Pierwsze poinformowało o tym RMF FM.

- Prokurator złożył wniosek o powołanie biegłego. Trzeba przeprowadzić badania DNA, by stwierdzić, czy czaszka, którą znaleziono na Pradze należy do zaginionej kobiety. Wstępne badania antropologiczne potwierdzają to z dużym prawdopodobieństwem. Ale w czaszce brakuje żuchwy - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Dariusz Ślepokura, rzecznik Prokuratury Okręgowej. Czaszkę, którą potem powiązano ze sprawą Edyty Wieczorek, znaleziono pod koniec ubiegłego roku nad Wisłą.

"Najbardziej tajemnicze śledztwo dekady"

35-letni Arkadiusz B. jest oskarżony o zabójstwo "z motywacji zasługującej na szczególne potępienie". Prokuratura w ponad 30 tomach akt zgromadziła dziesiątki dowodów na to, że w listopadzie 2005 r. najpierw wyłudził od Edyty Wieczorek kilkadziesiąt tysięcy złotych, a następnie ją zamordował. Wszystko to jednak poszlaki, czyli dowody pośrednie. Bo kobieta przepadła jak kamień w wodę. Jej ciała nie znaleziono.

Dwa lata temu Arkadiusz B. został skazany za wyłudzenie pieniędzy od Edyty. Jednak od zarzutu zabójstwa sąd go uniewinnił. W marcu 2011 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie podtrzymał wyrok w wątku oszustwa, ale uznał, że sąd pierwszej instancji musi raz jeszcze zbadać, czy Arkadiusz B. nie zabił Edyty Wieczorek. Stąd ponowny proces.

DOSTĘP PREMIUM