Nowy rozkład. Mniej pociągów, dłuższe przejazdy

Od dzisiaj obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Ruszają remonty na Centralnej Magistrali Kolejowej, a to oznacza mniej pociągów m.in. na trasie z Warszawy do Krakowa, Katowic i Wrocławia.

Nowy rozkład ma obowiązywać do 13 kwietnia. Potem kolejarze zapowiadają kolejne zmiany. Utrudnienia m.in. na trasie z Warszawy do Krakowa. Od dzisiaj nie kursuje ekspres "Lajkonik". Czas przejazdu niektórych pociągów może się wydłużyć o kilka, kilkanaście minut. Najgorzej będzie w weekend 15-17 lutego, kiedy ten łącznik będzie całkowicie zamknięty. Pociągi kursujące na trasie Warszawa - Kraków przez CMK pojadą objazdem przez Zawiercie. Wydłuży to czas przejazdu o półtorej do dwóch godzin. Niektóre składy zostaną wtedy odwołane.

Kolejne zmiany w marcu

Zlikwidowano też ekspres "Klimczok" (z Katowic wyjeżdża o 5.20, z Warszawy o 18.35). Według PKP Intercity nie cieszył się jednak dużym zainteresowaniem.

Ponadto od 1 marca przestaną kursować pociągi "Helena Modrzejewska" relacji Kraków Główny - Warszawa Wschodnia, "Maria Curie-Skłodowska" rel. Warszawa Wschodnia - Kraków Główny, "Witkacy" rel. Kraków Główny - Warszawa Wschodnia, "Mickiewicz" rel. Warszawa Wschodnia - Kraków Główny oraz "Mickiewicz" rel. Kraków Główny - Warszawa Wschodnia.

Zmiany w rozkładzie można sprawdzić na stronie PKP Intercity .

TOK FM PREMIUM