Dziś cały świat zatańczy przeciwko przemocy. Czekamy na wasze zdjęcia i filmy

Zamiast romantycznej walentynkowej kolacji - taniec na ulicy. Dziś w 200 krajach kobiety i mężczyźni wyjdą na ulice, by zatańczyć w proteście przeciwko przemocy. Weź udział w akcji "Nazywam się miliard" i wyślij nam swoje zdjęcia

Czekamy na Wasze zdjęcia! Prześlijcie je na Alert24>>

 

Dziś w 27 miastach w Polsce ludzie zatańczą na ulicach w rytm piosenki "Break the chain". To protest przeciwko przemocy, której ofiarami padają kobiety na całym świecie. Weźcie udział w tanecznym flash mobie, prześlijcie nam swoje zdjęcia i filmy. Pokażmy, że nie zgadzamy się z kulturą, w której ofiary przemocy oskarżane są o prowokowanie i traktowane niepoważnie.

Miliard ofiar na całym świcie

"Nazywam się miliard" to akcja przeciw przemocy wobec kobiet. To odniesienie do miliarda ofiar gwałtu na całym świecie. Inicjatorką przedsięwzięcia jest Eve Ensler, feministka, autorka kontrowersyjnej książki "Monologi waginy", w której poruszała problem przemocy wobec kobiet.

W 2011 roku napisała: "Żyjemy na planecie, na której w ciągu swojego życia około miliarda kobiet padnie lub padło ofiarą gwałtu. Mam dość mówienia o gwałcie pięknymi słówkami. To trwało zbyt długo; byłyśmy zbyt wyrozumiałe. To nasza kolej, by GWAŁTOWNIE domagać się uwagi, w każdej szkole, w parku, w radiu, w telewizji, domu, biurze, fabryce, obozie dla uchodźców, bazie wojskowej, szatni, nocnym klubie, alejce, sali sądowej, ONZ. Ludzie muszą - raz na zawsze - zdać sobie sprawę z tego, jak to jest, gdy twoje ciało przestaje być twoje, gdy twój świat rozpada się jak domek z kart, a psychika zostaje rozdarta na strzępy. Musimy połączyć się we wspólnym buncie i pasji, by zmienić sposób myślenia o gwałcie..."

Do zaproponowanego przez nią na walentynki 2013 roku tanecznego protestu zgłosiło się ponad 200 państw. W Polsce uliczne tańce, protesty i flash moby odbędą się w 27 miastach. Jeśli chcesz dołączyć do akcji, sprawdź na stronach Feminoteki , kiedy i gdzie odbędą się spotkania, lub dołącz do "Miliarda kobiet" na Facebooku .

TOK FM PREMIUM