"2 zł = 3 rzuty w Żyda", czyli jak bawią się kibole ŁKS [WIDEO]

Kibole ŁKS na swoim ostatnim turnieju mogli się rozerwać m.in. przy "humorystycznej zabawie", która polegała na rzucaniu gwiazdkami ninja w kukłę ubraną w strój piłkarza Widzewa. Napis obok niej głosił: "2 zł = 3 rzuty w Żyda" - pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza". "Ta nietypowa konkurencja cieszyła się dużym zainteresowaniem wszystkich ełkaesiaków" - relacjonowali kibole ŁKS.

W ostatni weekend w hali obok stadionu ŁKS odbył się "Turniej kiboli ŁKS im. śp. Roberta 'Majtka'" (fana klubu, który zmarł w styczniu). Na stronie Lksfans.pl tak opisują imprezę: "Kolejną atrakcją przewidzianą dla osób, które nie grały w piłkę, była humorystyczna zabawa polegająca na rzucie różnymi przedmiotami (m.in. gwiazdkami ninja) w kukłę odzianą w akcesoria kibicowskie naszego sąsiada zza miedzy [Widzewa] - donosi dzisiejsza "Gazeta".

 

Na YouTube Lksfans.tv wrzucił film z turniejową relacją. Na filmiku widać m.in., jak około 12-letni chłopiec rzuca gwiazdką ninja w twarz naklejoną na kukle. Obok napis: "2 zł = 3 rzuty w Żyda". Nagranie pokazuje też transparent z napisem: "Widzew grypsuje tylko na Smutnej, ha ha ha, ŚŻK!". Przy ul. Smutnej znajduje się areszt, do którego w ostatnich miesiącach trafiło wielu pseudokibiców Widzewa podejrzewanych o udział w ustawkach. "ŚŻK" to z kolei skrót od hasła: "Śmierć Żydzewskiej Kur...".

Halą, w której odbył się turniej, zarządza podlegający miastu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. - Antysemickie i obraźliwe zachowanie uczestników turnieju skłania MOSiR do decyzji, by więcej nie wynajmować hali na tego typu wydarzenia - mówi "Gazecie" Marcin Masłowski, rzecznik prasowy prezydent Łodzi.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" >>

DOSTĘP PREMIUM