Żołnierze sił specjalnych zbierają pieniądze na operację serca córeczki kolegi 

Żołnierze sił specjalnych zbierają pieniądze na operację córki jednego ze swoich kolegów. Czteroletnia Gabrysia ma za sobą już dwie poważne operacje serca. Czeka ją trzecia. Czekanie na zabieg w Polsce jest jednak zbyt długie. Rodzice chcą, żeby ich dziecko przeszło operację w Niemczech. Kosztuje ona 40 tys. euro.

Niespełna 5-letnia dziewczynka ma skomplikowaną, wrodzoną wadę serca: Zespół Hipoplazji Lewego Serca polega na niewykształceniu prawidłowo lewej komory serca i struktur z nią związanych, jak aorta i zastawki. - Pierwszą operację miała tuż tydzień po urodzeniu, drugą, jak skończyła pół roku - opowiada pan Jacek, jej ojciec. Teraz musi przejść kolejną. - W Polsce jest wiele dzieci z wadami serca. Jak już przyjdzie moment, że będzie kolej Gabrysi na zabieg refundowany, to może być już w takim stanie, że operacja jej nie pomoże. I umrze - mówi tata dziewczynki.

Dlatego rodzice dziecka zdecydowali się na leczenie za granicą - kosztowna operacja ma być przeprowadzona w Niemczech za miesiąc. Rodzice szukają pomocy m.in. przez Fundację Sprzymierzeni, która pomaga wojskowym i ich rodzinom. Jeden z jej założycieli i były żołnierz sił specjalnych Grzegorz Wydrowski mówi, że trzeba zapłacić ponad 40 tys. euro (35 tys. za operację plus koszty dodatkowe). Brakuje jeszcze ok. 30 tys. zł.

Choć operacja będzie wykonana w Niemczech, przeprowadzi ją polski specjalista korekcji wrodzonych wad serca u dzieci - profesor Edward Malec, który kieruje Kliniką Kardiochirurgii Dziecięcej w Monachium.

Wszystkie osoby, które zechciałyby pomóc Gabrysi, mogą wpłacać pieniądze na konto: Fundacja Sprzymierzeni, ul. Ostrobramska 104 A/20, 04-118 Warszawa. Nr konta na wpłaty złotowe PLN: 27 1600 1169 0003 0131 3220 7150. Nr konta na wpłaty w USD: PL 18 1600 1169 0003 0131 3220 7021 SWIFT: PPABPLPK. W tytule wpłaty: "Gabriela Malińska".

Można również przekazać 1 proc. podatku w rozliczeniu rocznym PIT, w którym należy podać: KRS 0000266644, nazwa organizacji: Fundacja Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej, a w polu informacji dodatkowych koniecznie: "Gabriela Malińska".

TOK FM PREMIUM