Prezydent Komorowski został Człowiekiem Roku "Wprost"

Prezydent Bronisław Komorowski został Człowiekiem Roku "Wprost". Przyznane mu wyróżnienie prezydent zadedykował w wszystkim tym, którzy zaryzykowali i obdarzyli go zaufaniem, głosując na niego w wyborach prezydenckich w 2010 r.

Redaktor naczelny tygodnika Sylwester Latkowski wręczając prezydentowi statuetkę podczas gali w Teatrze Polskim w Warszawie powiedział, że Polacy doceniają styl prezydentury Bronisława Komorowskiego - "prezydentury dialogu i kompromisu". - Daje pan poczucie pewności i przewidywalności. Zdecydowana większość Polaków docenia pana pracę, zaangażowanie i kompetencję - podkreślił.

"Aby polityka była domeną bieżących sporów"

- Dla mnie to wyróżnienie jest potwierdzeniem tego, że ogromna większość Polaków po prostu chce, aby polityka była nie tylko domeną bieżących sporów, ale też dialogu i szacunku okazywanego ludziom o różnych poglądach - oświadczył Bronisław Komorowski.

Tygodnik przyznaje tytuł Człowieka Roku od 1991 roku. Wyróżnienie to trafia do osoby, która wywarła największy wpływ na życie społeczne, gospodarcze, polityczne i kulturalne Polaków w minionym roku. W ciągu ponad dwudziestu lat historii tej nagrody Ludźmi Roku tygodnika byli m.in.: Leszek Balcerowicz, Hanna Suchocka, Aleksander Kwaśniewski, Jacek Kuroń, Lech Wałęsa, Wisława Szymborska, Marian Krzaklewski, Jerzy Buzek, Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Leo Beenhakker, Donald Tusk.

TOK FM PREMIUM