Wybuch gazu przed szkołą. Eksplodowały butle

Przed szkołą podstawową i gimnazjum w Jastrzębiu Zdroju doszło do wybuchu butli z gazem znajdujących się w zaparkowanym obok samochodzie osobowym - informuje telewizja TVN24. Siła eksplozji była duża. Wybuch uszkodził kilka samochodów i wybił szyby w oknach pobliskich mieszkań.

W wyniku zdarzenia poszkodowany został kierowca pojazdu. Został przewieziony do szpitala, ale nie jest poważnie ranny. Na miejscu pracują dwa zastępy straży pożarnej oraz policja. Przyczyna wybuchu nie jest jeszcze w pełni znana. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że najprawdopodobniej eksplozję spowodował ulatniający się gaz - czytamy w serwisie kontak24.tvn.pl .

 

Wyświetl większą mapę

- Nie wiadomo czy stało się to celowo, czy nie. Tę kwestię wyjaśni śledztwo - powiedziała dziennikarzom TVN24 st. sierż. Magdalena Szust. Obok samochodu, którego wypadła jedna z butli policja znalazła wiatrówkę.

Poza kierowcą pojazdu prawdopodobnie nikt nie został ranny. Wybuch uszkodził jednak zaparkowane w pobliżu samochody oraz wybił szyby w co najmniej dwóch mieszkaniach.

DOSTĘP PREMIUM