Wiosna tuż-tuż. Od przyszłego tygodnia coraz cieplej

Wysokie ciśnienie, pogodne niebo i nawet 9 stopni Celsjusza - taką pogodę na początek najbliższego tygodnia zapowiada Paulina Sykut-Jeżyna. Pogodynka Polsatu zapewnia, że jeszcze przez kilka najbliższych dni w górach będą panowały dobre warunki narciarskie, bo temperatura w nocy będzie utrzymywać się poniżej zera.

Wyraźna zmiana w pogodzie czeka nas od przyszłego tygodnia. Jednak kilka najbliższych dni, w tym weekend, przypomni nam o zimie. Wtedy, szczególnie na południu i wschodzie Polski, sypnie śniegiem, a temperatura spadnie miejscami poniżej zera.

Zobacz wideo

Typowe przedwiośnie zacznie się już od najbliższego poniedziałku. Z każdym dniem będzie coraz cieplej, nawet do 9 st. C na zachodzie kraju.

Według synoptyków prawdziwe ocieplenie czeka nas w drugim tygodniu marca, kiedy termometry mogą pokazać nawet 14 st. C, a może i więcej.

Zobacz aktualną prognozę pogody>>>

Pogoda na najbliższe dni

Nad Europą będzie dominował wyż z centrum w rejonie Irlandii, jedynie krańce południowe i północno-wschodnie rejony kontynentu znajdą się w zasięgu niżów. Polska będzie pod wpływem wyżu, w tej samej ciepłej masie powietrza polarnomorskiego.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami wyjdzie słońce, głównie na północy i południu kraju, wieczorem na Wybrzeżu możliwy deszcz. Temp. maks. od 3 do 5 st., w kotlinach górskich od 1 do 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu umiarkowany, dość silny i porywisty, w porywach do 60 km na godz.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, w strefie nadmorskiej deszczu. Temp. min. od -2 do 0 st., na Wybrzeżu 1 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, na Wybrzeżu umiarkowany, dość silny i porywisty, w porywach do 65 km na godz.

W piątek w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, w strefie nadmorskiej deszczu. Temp. maks. od 1 do 4 st., w kotlinach górskich od 0 do 2 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, na Wybrzeżu w porywach do 60 km na godz.

DOSTĘP PREMIUM