Kontrole w sklepach, hurtowniach i gastronomii w całej Polsce. Poszukają koniny

Urzędnicy inspekcji handlowej przeprowadzą kontrole w sklepach, hurtowniach i lokalach gastronomicznych w całej Polsce -informuje RMF FM. Będą pobierać próbki wołowiny i sprawdzać, czy zawierają koninę.

Wołowinę z domieszką koniny służby weterynaryjne znalazły w trzech zakładach w województwach mazowieckim, łódzkim i warmińsko-mazurskim. Na razie nie podano nazw tych zakładów, bo trwają ustalenia dotyczące źródła pochodzenia tego mięsa.

Jak podał Janusz Związek, główny inspektor weterynarii, takie wyniki uzyskano po przebadaniu 121 próbek mięsa deklarowanego jako wołowe. Sprawę już zgłoszono do prokuratury. - Najprawdopodobniej w piątek po południu będziemy mieli jakieś wyniki z naszego dochodzenia. Jeśli tak będzie, to ujawnimy źródło pochodzenia dostaw, czyli - kto ewentualnie dostarczył to fałszywe mięso - powiedział Związek.

Prokuratura oraz służby weterynaryjne sprawdzają, co stało się z prawie tysiącem ton końskiego mięsa, które sprowadziła do Polski jedna z prywatnych firm z południa Polski. Konina mogła zostać przerobiona i wysłana do Europy Zachodniej.

Więcej na rmf24.pl

DOSTĘP PREMIUM