Gorące spoty i złowieszczy koniec. Ruszyła nowa kampania "Kończ bez strachu"

Seks bez zabezpieczenia może mieć bardzo poważne konsekwencje. Społeczny Komitet ds. AIDS postawił na mocną kampanię uświadamiającą, że prezerwatywa może ochronić przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.
Zobacz wideo

Kampania "Kończ bez strachu" ruszyła wczoraj w telewizjach i mediach społecznościowych. W trzech spotach widzimy młode pary, które nagle owładnięte pożądaniem zaczynają uprawiać seks. W chwili kiedy robi się naprawdę gorąco, kamera z pary przesuwa się na dość niespodziewany akcent, który ma uświadomić, że seks bez prezerwatywy oznacza możliwość zarażenia się m.in. HIV i w konsekwencji śmierć. W filmikach pojawiają się popularni aktorzy młodego pokolenia: Dominika Gwit, Alan Andersz i Philippe Tłokiński.

Zobacz wideo

Za akcję odpowiada Społeczny Komitet ds. AIDS, który od 20 lat stara się krzewić wiedzę na temat chorób przenoszonych drogą płciową oraz profilaktyki HIV i AIDS.

Wg badań Grupy Edukatorów Seksualnych "Ponton" 44,5 proc. młodych osób nigdy nie rozmawiało z rodzicami na temat seksualności. Równocześnie ponad połowa z ankietowanych nie dowiadywała się niczego o antykoncepcji w domu.

Zobacz wideo

- Młodzi ludzie nie potrafią ocenić, czy prezerwatywa jest poprawnie założona, i zazwyczaj martwią się tym dopiero po stosunku. Często słyszę, że prezerwatywy są niewygodne i zabijają przyjemność. Wolą ryzykować i nierzadko wybierają stosunek przerywany. Myślę, że byłoby inaczej, gdyby posiadali rzetelne informacje o mechanizmach zapłodnienia i o infekcjach. Zamiast ze szkoły nastolatki podstawową wiedzę na temat seksu czerpią z oglądanych w internecie filmów porno, na których prezerwatyw po prostu nie ma - tłumaczy na stronie kampanii Paulina Wawrzyńczyk z Grupy "Ponton".

Prezerwatywa - tania i łatwa w obsłudze - pozwala uchronić się nie tylko przed niechcianą ciążą, ale przede wszystkim pozwala zabezpieczyć się przed chorobami wenerycznymi oraz HIV i AIDS.

TOK FM PREMIUM