Posłowie PiS skarżą kabaret TVP2: "To raczej projekcja nienawiści niż kabaret..."

Troje posłów PiS zwróciło się dziś do KRRiT z wnioskiem o ukaranie TVP2 za wyemitowanie ostatniego odcinka programu kabaretu Limo "Tylko dla dorosłych". W opinii polityków miał obrażać uczucia osób starszych i wierzących. "Bardziej przypominało to projekcję nienawiści przygotowaną przez Departament IV MSW niż program kabaretowy" - napisali posłowie.

Członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski - Andrzej Jaworski, Małgorzata Sadurska, Bartosz Kownacki - złożyli wniosek o ukaranie TVP2 za "nadawanie antykatolickich, poniżających osoby starsze i niepełnosprawne" treści. Chodzi o piątkowy odcinek "Tylko dla dorosłych", programu prowadzonego przez kabaret Limo.

Program traktował m.in. o ostatnich wydarzeniach w Kościele katolickim. - To, co teraz się dzieje na scenie księżowskiej, z papieżem, pokazuje, że papież jest tylko zwykłym facetem. Wiemy, że ma swoje wady, zalety, że ma fajną funkcję... Ale to jest zwykły człowiek. Na przykład puści bąka... NIE! Papież?! No tak. Normalnie. Zjada, przełyka, trawi... To nie zabierają tego anioły?! Nie, to jest zwykły facet - opowiadał na wizji Abelard Giza z Limo.

"Program przekroczył nie tylko granicę obrzydliwości..."

"Program przedstawiany jako kabaret i satyra przypominał bardziej projekcję nienawiści przygotowaną przez Departament IV MSW niż program kabaretowy. Program w wykonaniu Ewy Błachnio, Kacpra Rucińskiego i Abelarda Gizy nigdy nie powinien być nadany w żadnej telewizji, zwłaszcza w telewizji publicznej. Przekroczył on nie tylko granicę obrzydliwości, ale naruszył art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji" - czytamy we wniosku podpisanym przez trójkę posłów PiS .

- Program adresowany do osób starszych, dozwolony od lat 16, przedstawiony jako kabaret i satyra w sposób bezpardonowy ośmieszał i drwił z osób wierzących, osób starszych, osób mających inny światopogląd niż redakcja TVP2 - wyjaśnił w rozmowie z Radiem Maryja , które jako pierwsze podało informację o skardze, Andrzej Jaworski.

TOK FM PREMIUM