PiS wnioskuje o ukaranie za skecz Limo o papieżu. Fani chwalą kabaret: Daliście czadu! Było mega!

Stand-up Abelarda Gizy, w którym żartował z papieża i ludzi starszych, wywołał oburzenie posłów PiS, którzy złożyli wniosek o ukaranie TVP2 za "nadawanie antykatolickich, poniżających osoby starsze i niepełnosprawne" treści. - Nie komentujemy tej sprawy - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Małgorzata Wakuluk, menedżerka Limo. Fani tymczasem są występem zachwyceni i chwalą go na Facebooku grupy.

Chodzi o piątkowy odcinek "Tylko dla dorosłych" prowadzony przez kabaret Limo. Abelard Giza zaczął w swoim stand-upie od żartów z papieża. - To, co teraz się dzieje na scenie księżowskiej, z papieżem, pokazuje, że papież jest tylko zwykłym facetem. Wiemy, że ma swoje wady, zalety, że ma fajną funkcję... Ale to jest zwykły człowiek. Na przykład puści bąka... NIE! Papież?! No tak. Normalnie. Zjada, przełyka, trawi... To nie zabierają tego anioły?! Nie, to jest zwykły facet - opowiadał na wizji Giza z Limo.

Następnie pojawiły się żarty z osób starszych i wierzących. - Co by było, gdyby nasi fanatycy religijni byli tacy hardcore'owi? Zobaczcie, średnia wieku polskiego fanatyka to jest.. ja wiem... 90. Im już tak dużo nie zostało do końca, więc nie mają dużo do stracenia. Oni są nawet już gotowi, mają beret, płaszcz... Nie wiem, czy zauważyliście - im starsza kobieta, tym dłuższy płaszcz. To ma coś wspólnego chyba z długością piersi. Więc jest tak: beret, płaszcz i taki wózek bojowy na warzywa, no nie? - żartował Giza.

Fani zachwyceni skeczem: "Tak się uśmiałam, że się popłakałam"

Na fanpage'u kabaretu na Facebooku fani nie szczędzą pochwał dotyczących występu: "No nie mogę: wózek bojowy na warzywa, hahahahahaaha!" - napisała Danuta. "Skecz o papieżu - GENIALNY !! :D" - chwalił Artur. "A ja się tak uśmiałam, że się popłakałam:) Bardzo mi się podobało :P" - dodała Kasia. "Daliście wczoraj CZADU, było MEGA !!!!!!!!" - napisał Marcin (pisownia oryginalna - red.).

Pojawiały się też słowa krytyki i groźby: "Jesteście bandą zwyrodnialców, Abelard Giza, Kacper Ruciński wygłosili ostatni skecz w swoim życiu... Różnie w życiu bywa... Nie spotkałem się nigdy z taką wulgarnością... kpiny z Papieża i religii chrześcijańskiej i samego Boga... to po to płacić mamy abonament!!!... Żądam publicznych przeprosin i kar dla decydentów" - napisał Zbyszek.

PiS oburzony, Limo nie komentuje sprawy

Oburzeni występem są także członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski - Andrzej Jaworski, Małgorzata Sadurska, Bartosz Kownacki z PiS. Złożyli oni wniosek o ukaranie TVP2 za "nadawanie antykatolickich, poniżających osoby starsze i niepełnosprawne" treści. - Program przedstawiany jako kabaret i satyra przypominał bardziej projekcję nienawiści przygotowaną przez Departament IV MSW niż program kabaretowy. Program w wykonaniu Ewy Błachnio, Kacpra Rucińskiego i Abelarda Gizy nigdy nie powinien być nadany w żadnej telewizji, zwłaszcza w telewizji publicznej. Przekroczył on nie tylko granicę obrzydliwości, ale naruszył art. 18 ust. 1 i 2 ustawy o radiofonii i telewizji - czytamy we wniosku podpisanym przez trójkę posłów PiS.

A co na to sam kabaret Limo? - Nie komentujemy tej sprawy - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Małgorzata Wakuluk, menedżerka grupy.

TOK FM PREMIUM