Wystarczył anonim, by uczelnia odwołała wykład prof. Hartmana

Po anonimowym liście UMCS odwołał wykład znanego filozofa. Uniwersytet przestraszył się, że powtórzy się sytuacja z Warszawy i Radomia, gdzie narodowcy zakłócili spotkania na uczelniach - pisze ?Gazeta Wyborcza?. Wystarczył anonim, by uczelnia odwołała wykład prof. Hartmana.

"Prof. Jan Hartman jest wiceprzewodniczącym rady polityczno-programowej SLD oraz członkiem zespołu doradczego Ruchu Palikota" Plan zmian ". Przypuszczamy, że spotkanie nie będzie miało charakteru naukowego, wręcz przeciwnie, może stać się miejscem szerzenia lewicowych poglądów profesora, w związku z niezaproszeniem osób o odmiennych poglądach" - e-maila takiej treści dostał we wtorek rektor UMCS prof. Stanisław Michałowski. Podpisany był: "Studenci dla Lublina".

"Studenci" przypomnieli w nim jeszcze, że pod koniec lutego rektor UMCS nie zgodził się na wykład Ludwika Dorna, posła Solidarnej Polski, który miał mówić o pakiecie klimatycznym.

- Nie chciałem, by tylko jedno ugrupowanie polityczne miało szansę na zaprezentowanie swoich poglądów - tłumaczył wtedy prof. Michałowski.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

DOSTĘP PREMIUM