Sikorski: Rosjanie boją się, że gdy oddadzą wrak, Macierewicz znajdzie ślady bomby atomowej

- Rosjanie nam powiedzieli, iż boją się, że gdy oddadzą wrak, Macierewicz znajdzie na nim ślady bomby atomowej - powiedział w TVP Info minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Dodał, że powiedział mu to ?wysoki rangą rosyjski dyplomata?.

Wrak Tu-154M, który wciąż pozostaje w Smoleńsku, był jednym z tematów rozmowy z Radosławem Sikorskim w TVP Info. Prowadząca Kamila Biedrzycka-Osica zapytała: "Czy wrak tupolewa to jest to, czym Rosjanie teraz grają, coś, co psuje krew stosunkom polsko-rosyjskim?".

- Psuje na pewno - odpowiedział Sikorski i dodał: "Rosjanie nam powiedzieli, iż boją się, że gdy oddadzą wrak, Macierewicz znajdzie na nim ślady bomby atomowej. Irracjonalizm z jednej strony napędza irracjonalizm z drugiej strony. I dlatego m.in. nie mamy rozwiązania tej bolesnej dla nas sprawy". Sikorski nie chciał zdradzić, kto dokładnie wypowiedziała słowa o śladach bomby atomowej. Dopytywany przez dziennikarkę zdradził jedynie, że "wysoki rangą dyplomata rosyjski".

- Pan sądzi, że naprawdę by tak było? I dla dobra sprawy lepiej wraku nie sprowadzać? - spytała Biedrzycka-Osica. - Nie. Nasza prokuratura już ogłosiła, że wszystkie czynności związane z wrakiem zakończyła i może zamknąć śledztwo bez wraku. Dla nas to jest teraz bardziej pamiątka niż dowód w sprawie - odpowiedział Sikorski.

TOK FM PREMIUM