Rząd chwali się obroną praw człowieka - "Można się tylko roześmiać"

Rząd w raporcie dla ONZ chwali się panującą w Polsce wolnością słowa, wspieraniem mniejszości, dostępem do aborcji - informuje "Rz". Wg dr Anny Materskiej-Sosnowskiej, rząd Beaty Szydło nie mógł w sprawozdaniu napisać prawdy. - Rzetelność pokazałaby, że król jest nagi - mówiła w TOK FM.

Polski raport, w którym rząd PiS chwali się obroną praw człowieka, będzie przedstawiony w ramach Powszechnego Okresowego Przeglądu Praw Człowieka. Z dokumentu wynika, jak ustaliła "Rzeczpospolita", że w Polsce z przestrzeganiem praw człowieka nie ma problemów.

- Można się tylko roześmiać. Bo mówimy o partii, z której wywodzi się prezydent mówiący otwartym tekstem o tym, iż nie należy przestrzegać konwencji antyprzemocowej. Mówimy o rządzie, który jeszcze niedawno prowadził konsultacje, jak tę konwencję wypowiedzieć - komentowała w "Poranku Radia TOK FM" Anna Dryjańska.

"Pudrowanie" rzeczywistości na potrzeby raportu dla ONZ nie jest niczym zaskakującym dla Elizy Olczyk. Bo praktycznie każdy rząd "podkręcał" fakty.

-  Nie przywiązywałbym się do tego, gdyby nie to, że Polska zabiega o członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. W tej sytuacji rząd mogłaby się troszeczkę bardziej postarać , by uczynić raport bardziej wiarygodnym. Na przykład nie pisywać o niektórych rzeczach - oceniła dziennikarka "Wprost".

Prawda największym wrogiem

Ale według dr Anny Materskiej-Sosnowskiej, rząd Beaty Szydło nie mógł zdecydować się na przedstawienie bardziej wiarygodnego dokumentu.

- Rzetelność pokazałaby, że król jest nagi. A nawet kompletnie nagi. Bo mamy do czynienia nie tylko z  deklaracjami, ale z konkretnymi działaniami. Jak można wytłumaczyć decyzje o wstrzymaniu dotacji dla organizacji takich jak Centrum Praw Kobiet? - pytała politolożka z Uniwersytetu Warszawskiego.

Wszystko przez NGO

Tradycją jest, że organizacje pozarządowe przygotowują swój raport na temat przestrzegania praw człowieka przez polskie władze. - Podobnie będzie i teraz. Możemy się spodziewać, że jeśli kłamstwa PiS w ONZ zostaną obnażone, to ruszy kampania pod hasłem zły ONZ, złe organizacje pozarządowe - uważa Anna Dryjańska z portalu Natemat.pl

Według ustaleń "Rzeczpospolitej", w przyszłym miesiącu do Genewy pojadą przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Podobne spotkania mają zaplanowane także inne organizacje pozarządowe.

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (46)
Rząd chwali się obroną praw człowieka - "Można się tylko roześmiać"
Zaloguj się
 • kajetan907

  Oceniono 20 razy 16

  Przecież PISlam na kłamstwie zbudowany.

 • maura4

  Oceniono 19 razy 15

  To rząd, który odebrał finansowanie organizacjom kobiecym, pomagającym tym paniom, które doświadczają przemocy.
  Ta piękna laurka, którą wystawili sobie pisowcy ma na celu uzyskanie członkostwa w ONZ. To nie wyjdzie. Organizacje międzynarodowe nie są ślepe i głuche.

 • oloros11

  Oceniono 18 razy 14

  katolicy tak maja- klamstwo klamstwo i tylko klamstwo
  a pozniej zamiatanie pod dywan. wypieranie prawdy. hipokryzja pokrywane lukrem i kadzidlem i te wstretne opowiesci o milosci , dzialaja wymiotnie po prostu
  i stale opowiesci o swiatowych spiskach Zydowm Niemcow,Rosjan - w zaleznosci od potrzeby - i nekaniu tego pieknego polkiego narodu, przedmirza, itd itd

 • corasad

  Oceniono 15 razy 13

  Wszystkich maja za durni i ciemna mase. Sami sa zenujaco plytcy i prostaccy.

 • ewa5.0

  Oceniono 12 razy 10

  Przecież oni łżą na każdym kroku,jak tylko rozpoczęli kampanię wyborczą,aż po dzień dzisiejszy,kto tym pisowskim typom jeszcze wierzy to albo głupi albo bardzo chory!!!!!!!

 • marchwianka.0

  Oceniono 14 razy 10

  Koń by się uśmiał, że ten rząd dba o prawa człowieka w Polsce. Gdzie tylko może zabiera fundusze organizacjom pozarządowym dbającym o przestrzeganie prawa, zniszczył Trybunał Konstytucyjny, zabiera fundusze organizacjom pomagającym ofiarom przemocy. Ministrowie smieją się w oczy jak się ich krytykuje za szkodliwe działania(min. Szyszko). Chcą podporządkować sądy władzy polityków! I to jest dbałość o wolność??? Będą repolonizować media czyniąc ich właścicielami spółki skarbu państwa czyli PiS.

 • andree111111

  Oceniono 11 razy 9

  Tak wygląda prawda wg katolików. Hipokryci, obłudnicy. Prawa człowieka mają się dobrze, szczególnie prawa kobiet. A później do konfesjonału, szybkie rozgrzeszenie i jedziemy dalej.

 • oloros11

  Oceniono 10 razy 8

  to jest tak jakby hiena paste do zebow reklamowala

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX