"Amerykanie nie chcą wiecu poparcia PiS". Ambasada zaprasza opozycję na wiec Trumpa

- Podczas wystąpienia Trumpa, w pierwszych rzędach powinni siedzieć byli prezydenci i premierzy, a pewnie będą klubu "Gazety Polskiej" z chorągwiami - stwierdził w TOK FM Tomasz Siemoniak. Prócz wystąpienia na pl. Krasińskich, prezydent USA spotka się też m.in. z prezydentem Dudą.

Tomasz Siemoniak oczekuje, że podczas wiecu Donald Trump potwierdzi "zobowiązania USA wobec Polski i Europy Wschodniej". - To zostało pominięte zostało podczas majowego spotkania przywódców NATO. Zresztą kiedy prezydent Trump przyjmował niedawno prezydenta Rumunii, to bardzo mówił o amerykańskich gwarancjach - mówił Tomasz Siemoniak w "Poranku Radia TOK FM".

"Trumpowi bliżej do Saudyjczyków, niż do papieża i wstrętnych Europejczyków" - ocenia prof. Stempin

W programie wizyty Donalda Trumpa są też - prócz rozmów z Andrzejem Dudą - spotkanie z liderami państw Trójmorza. Z Warszawy 6 lipca prezydent Stanów Zjednoczonych wyleci do Hamburga.

Święto PiS

Prawo i Sprawiedliwość robi wszystko, by przekuć wizytę w wielki wizerunkowy sukces. Ma w tym pomóc wiec organizowany na placu Krasińskich w Warszawie.

- Podobno każdy z posłów i posłanek PiS ma prawo zaprosić 50 osób na spotkanie  z  Trumpem. Czy to nie przekształci się więc w wiec poparcia dla rządu? - pytała Siemoniaka Dorota Warakomska.

- Ponieważ wczoraj jako posłowie otrzymaliśmy zaproszenia od ambasadora Stanów Zjednoczonych na wystąpienie Trumpa, wygląda na to, że  strona amerykańska nie bardzo chce, by to był wiec poparcia PiS - odpowiedział poseł PO.

Zdaniem Siemoniaka, wzorem poprzednich wizyt prezydentów USA, na wystąpienie powinni zostać zaproszeni wszyscy byli prezydenci i premierzy.

W pierwszych rzędach powinni siedzieć Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, jak podczas przemówienia Baracka Obamy na Placu Zamkowym. A siedzieć pewnie będą Kluby „Gazety Polskiej” z chorągwiami

- ocenił były minister obrony narodowej.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (128)
"Amerykanie nie chcą wiecu poparcia PiS". Ambasada zaprasza opozycję na wiec Trumpa
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 63 razy 31

  Dlaczego nie dogadano wizyty Trumpa 10-ego ?

  Za jednym zamachem by zrobiono ,,miesięcznicę''

  spędzono by hołotę sekty smoleńskiej by krzyczała ,,Jarosław, Jarosław''

  jak w Korei Płn

 • bbarab

  Oceniono 47 razy 17

  A już chłopcy chcieli ogłosić Trumpa swoim człowiekiem. A on jak Orban, nadstawia im do pocałowania dolną część pleców... Zaraz trolle Kaczyńskiego napiszą, że Żydy z GW już jątrzą.

 • spyderman2

  Oceniono 43 razy 13

  trampek, "balbina" kłamczyński syn komunisty oraz brexit to wrzutki kremla do destabilizacji europy i świata. udało się bo część społeczeństwa to motłoch, u nas zwany pisim sÓwerenem

 • piotr_mitt

  Oceniono 40 razy 12

  E tam. Posadzcie tam kiboli, a jako dodatkowa atrakcje, moga publiczne pobic jakiegos staruszka z KODu.

 • remo29

  Oceniono 36 razy 8

  Spoko spoko, ludzie Trumpa potrafią czytać i na bank nie oglądają tylko Trwam, jak Szyszko. Mają odpowiedni zasób niezbędnych informacji, reszta to gra.

 • Brian Cargo

  Oceniono 34 razy 6

  Trampek i PISSLAMIŚCI to podobna kasta, podobne problemy natury psychiatrycznej. To samo niepogodzenie ze światem i ta sama pogarda nim. Oczywiście różni ich wiele spraw, ale słoma z butów, chamstwo i agresja podobne. Nie miałbym nic przeciwko gdyby tego dnia nad pl. Krasińskich w stolicy pojawiło się UFO z wielkim odkurzaczem :D

  PS: chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wyobraża sobie, że ktokolwiek z kancelarii Adriana mógłby zaprosić na to spotkanie w/w ex prezydentów? Toż to byłby gwałt na pisich obyczajach >dyplomatycznych<...

 • dyskootantka

  Oceniono 10 razy 4

  Posadzą w pierwszym rzędzie Kempę, Sobecką, Mazurek, a potem będą się dziwić, jak Trump będzie miał kwaśną minę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX